Septembrī skolās darbu varētu sākt 100 jauni skolotāji - nozaru profesionāļi

Jau septembrī skolās darbu uzsāks 100 jauni skolotāji, kas kā savas nozares profesionāļi gada laikā pārkvalificēsies par pedagogiem. Ministru kabinets otrdien, 21. janvārī, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto ziņojumu par darba vidē balstītas skolotāju izglītības programmas ieviešanu.

Tas nozīmē, ka 100 jaunie skolotāji, kas šovasar tiks uzņemti programmā, rudenī uzreiz paralēli mācībām uzsāks darbu skolās. Jauno izglītības programmu izstrādājusi Latvijas Universitāte sadarbībā ar Liepājas un Daugavpils Universitāti, izmantojot nodibinājuma "Iespējamā misija" pieredzi.

"Šī ir pirmā gatavā programma, ko esam nopozicionējuši kā stratēģisko prioritāti, jo tā ir programma, kur ļoti īsā laikā darba vidē balstītās mācībās cilvēks var iegūt skolotāja kvalifikāciju.

Līdz ar to tas unikālais ir – jau mācoties students ir darba vidē, strādā skolā ar bērniem un līdz ar to jau studiju procesā aizpilda vakances, par kurām jau sen runājam, ka tā ir problēma, kas ir jārisina," stāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības departamenta direktora vietniece Dace Jansone.

Uzņēmējs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes loceklis Normunds Bergs atzīmēja: "Būtu muļķīgi darīt pa vecam, ja mēs lieliski redzam, ka tas nedarbojas (..). Skolotāju prestižs joprojām ir zems; kas pabeidz, iegūst izglītību, skolās paliek 10-15% no tiem cilvēkiem.

Tas nozīmē, ka tradicionālā pieeja darbojas tukšgaitā, un mēs nevaram sagaidīt labākus vai savādākus rezultātus, darot pa vecam."

Programmas finansējums līdz 2022. gadam paredzēts gandrīz trīs miljoni eiro. Toskait jaunajiem profesionāļiem mācību laikā paredzēts maksāt arī aptuveni 200 eiro stipendiju, lai kompensētu potenciāli mazākos ienākumus skolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti