Pasaules panorāma

Ukrainai bažas par notiekošo Minskā, ietekmi uz drošību

Pasaules panorāma

Baltkrievu māka protestēt radoši

Francijas prezidents apmeklēs Latviju

Septembra beigās Latvijā vizītē ieradīsies Francijas prezidents Makrons

Šā gada 29. un 30. septembrī Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies Francijas prezidents Emanuēls Makrons, informēja Latvijas Valsts prezidenta preses dienestā.

Tā būs pirmā Francijas prezidenta vizīte Latvijā divpusējā formātā kopš prezidenta Žaka Širaka oficiālā apmeklējuma 2001. gadā.

Iepriekš ziņu aģentūra BNS vēstīja, ka Makrons septembra beigās apmeklēs arī Lietuvu.

Francija šovasar nosūtījusi vairākus simtus karavīru uz Lietuvā dislocēto Vācijas vadīto NATO starptautisko bataljonu. Francija arī ne vienreiz vien piedalījusies NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā, savukārt Lietuva pēc Francijas lūguma sūta savus karavīrus uz Mali.

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirms diviem gadiem  Parīzē ir tikās ar visu triju Baltijas valstu prezidentiem, atzīmējot Baltijas simtgadi. Prezidents Baltijas līderus sagaidīja gan pilī, gan pēcāk devās uz Orsē muzeju, kur tika atklāta Baltijas simtgadei veltīta simbolisma izstāde. Tolaik Francijas prezidents uzsvēra Eiropas vienotības ideju kurā iekļaujas arī Baltija.

"Francija, Latvija, Lietuva un Igaunija šobrīd ir cieši saistītas Eiropa projektā, kopībā, kam esam lemti. Esmu stingri noskaņots pret jebkādu bloku veidošanos Eiropā. Nav tā, ka no vienas puses ir Ziemeļi, no otras – Dienvidi, austrumi, centrs vai rietumi, vecie un jaunie, jaunie un vecie. Jau no savas ievēlēšanas sākuma es stingri noraidu robežķirtnes," sacīja Makrons.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti