«Saskaņa»: Rīgas budžets tiks pieņemts tikai pēc uzlabojumiem un ne ar šo mēru

Rīgas domes “Saskaņas” frakcija gatava diskutēt par galvaspilsētas šī gada budžetu un pieņemt to,  “bet ne tādā veidā” un ne ar Oļegu Burovu (“Gods kalpot Rīgai”) kā mēru, teikts “Saskaņas” frakcijas paziņojumā medijiem.

“Burovs vienpersoniski pārveido pilsētas budžetu, svītrojot no tā ārā vissvarīgākos punktus, neatbildot uz deputātu pieprasījumiem un nerēķinoties ne ar viena viedokli,” norādīts “Saskaņas” paziņojumā.

“Mēs joprojām neesam saņēmuši skaidru atbildi no domes priekšsēdētāja par iztērētajiem budžeta līdzekļiem par Jaunā gada reklāmu, kurā Burovs reklamēja nevis pilsētu, bet sevi personīgi. Absolūti neskaidrs paliek finansējuma apjoms, kuru Burovs plāno piešķirt šogad Lielās estrādes būvniecībai Mežaparkā,” paziņojumā pauda “Saskaņas” Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

Anna Vladova: Par Rīgas budžeta pieņemšanuEdgars Kupčs

  “Normālas izglītības pieejamības jautājums, tajā skaitā dzimtajā valodā, vienmēr bija viena no svarīgākajām prioritātēm mūsu partijai. Pieņemt budžetu bez finansējuma piešķiršanas papildnodarbībām, - tieši uz to uzstāj šobrīd Burova kungs, - mums nav pieņemams,”  apgalvoja Rīgas domes deputāte Anna Vladova.

  Frakcijas vadītājs norādīja, ka par budžetu “ir bijuši strīdi un debates, un arī skarbi izteikumi, bet vēl nekad nav bijis tā, ka budžeta projekts nebūtu pieejams visiem domes deputātiem apspriešanai”.

  “Mēs esam gatavi apspriest un pieņemt pilsētas budžetu 2020. gadam, bet ne tādā veidā un ne ar šo mēru,”  uzskata frakcijas vadītājs.

  Vladova sacīja, ka budžets būs pieņemts, tas ir svarīgi visai Rīgai un tā ir “Saskaņas prioritāte, bet ne ar šo mēru. “Mēs neiesim uz Budžeta komiteju, jo nav jēgas to darīt, jo mūsu viedoklis nav uzklausīts,” sacīja Vladova.  

  KONTEKSTS:

  Koalīcija Rīgas domē sašūpojās pēc ilggadējā mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) aiziešanas no pašvaldības. Pērnā gada izskaņā vien mēnesi pēc tam, kad mēra amatā izdevās noturēties Oļegam Burovam (“Gods kalpot Rīgai”), koalīcijas partijas rosināja atcelt viņu no amata. Nesaskaņas koalīcijā izmantoja opozīcija, piesakot balsojumu par vicemēru atlaišanu.

  “Gods kalpot Rīgai” cerēja uz parakstu atsaukšanu Burova atcelšanai, taču, to nesagaidot, 16. janvārī domes opozīcija un vairāki “Gods kalpot Rīgai” deputāti lēma no amatiem gāzt mēra vietniekus Annu Vladovu (“Saskaņa”) un Druvi Kleinu (deputātu bloks “Rīgai!”). Pēc balsojuma Burovs paziņoja, ka domes koalīcijā palikusi tikai "Gods kalpot Rīgai" frakcija.

  Dažas dienas vēlāk “Saskaņas” deputāts Jānis Ločmelis ir atsaucis savu parakstu, līdz ar to vismaz pagaidām bijušo koalīcijas partiju iecere atstādināt Burovu ir izgāzusies. “Saskaņa” gan sola nepadoties, mēra atlaišanai parakstus savākt no jauna, kā arī nebalsot par galvaspilsētas šā gada budžetu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti