Panorāma

Saeimas namā būs remonts

Panorāma

Iededz barikāžu atceres ugunskurus

Atliek O. Burova gāšanu

Atsaukta paraksta dēļ pajūk Rīgas bijušo vicemēru plāns atbrīvot Burovu; «Saskaņa» sola savākt balsis mēra atlaišanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Tuvākajās dienās apritētu divu nedēļu termiņš, kad Rīgas mēram, “Gods kalpot Rīgai” politiķim Oļegam Burovam būtu jāsasauc domes ārkārtas sēde, kurā lemtu par viņa atbrīvošanu no amata. Taču “Saskaņas” deputāts Jānis Ločmelis ir atsaucis savu parakstu, līdz ar to vismaz pagaidām bijušo koalīcijas partiju iecere atstādināt Burovu ir izgāzusies. “Saskaņa” gan sola nepadoties, mēra atlaišanai parakstus savākt no jauna, kā arī nebalsot par galvaspilsētas šā gada budžetu.

ĪSUMĀ:

  • Rīgas domē partija "Saskaņa" rosināja atlaist Burovu un savāca parakstus, lai dome lemtu par to.
  • Tagad viens no "Saskaņas" deputātiem atsaucis savu parakstu.
  • Līdz ar to pagaidām par Burova atlaišanu nelems.
  • "Saskaņa" nezina par deputāta lēmuma iemesliem un sola savākt balsis Burova atlaišanai.
  • Burovs mudina "Saskaņu" un bloku "Rīgai!" sākumā pieņemt pilsētas budžetu un tad lemt par mēra amatu.

Atsaukta paraksta dēļ pajūk Rīgas bijušo vicemēru plāns atbrīvot Burovu; «Saskaņa» sola savākt balsis mēra atlaišanai
00:00 / 03:30
Lejuplādēt

Rīgas domes koalīcija pajuka pirms pusotras nedēļas, kad partijas “Saskaņa” un deputātu bloka “Rīgai!” politiķi savāca parakstus ārkārtas sēdes sasaukšanai par pašvaldības vadītāja Oļega Burova nomaiņu, pārmetot viņam vienpersoniskas valdīšanas stilu. Sēde būtu sasaucama divu nedēļu laikā. Šis notikums lika sasparoties opozīcijas partijām, kas savukārt pieprasīja abu vicemēru atbrīvošanu, un šī lieta bija jāizlemj trīs dienu laikā. Ar dažu “Gods kalpot Rīgai” domnieku, tajā skaitā mēra Burova, atbalstu Anna Vladova no “Saskaņas” un Druvis Kleins no deputātu bloka “Rīgai!” tika gāzti.

Taču “saskaņietis” Jānis Ločmelis izlēmis atsaukt parakstu par Burova patriekšanu. Viņa komentāru ne Latvijas Radio, ne Latvijas Televīzijai uzzināt neizdevās.

Savukārt savs skaidrojums ir Burovam: “Deputāts Ločmelis, cik es saprotu, to izdarīja ar tādu domu, ka galvenais ir pilsētas budžets. Es uzskatu, ka tiešām mums šobrīd vajadzētu noņemt visas savas emocijas, ambīcijas, apvainojumus un sākt strādāt, lai pieņemtu šī gada budžetu. Nav nekāds noslēpums, ka budžets ir izstrādāts kopā ar pozīcijas partijām – partiju “Saskaņa”, deputātu bloku “Rīgai!”. Arī abi bijušie vicemēri ir lietas kursā par budžetu.

Es uzskatu, ka ar partiju “Saskaņa” un deputātu bloku “Rīgai!” budžetu vajadzētu pieņemt.”

Rīgas domes opozīcija lēš, ka Ločmelis parakstu pret Burovu atsaucis, lai varētu saglabāt krēslu kompānijas “Rīgas siltums” padomē. To pieļauj arī Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis ("Saskaņa"): “Par to uzņēmuma padomi arī visādas baumas izskan, bet mums jāuzprasa viņam."

Neziņā par sava domnieka rīcību pašlaik ir arī pati “Saskaņa”.

“Šodien es runāju ar Ločmeļa kungu un neko nevaru saprast. Viņš man teica tā, ka viņš rīt atbrauks pie mums un mēs parunāsim. Viņš man teica, ka viņš slikti jūtas un viss,” saka Rīgas domes “Saskaņas” frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

Krietni skarbāk frakcijas biedra rīcību vērtē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis: "Tā ir milzīga nodevība, es uzskatu. Ja, protams, cilvēks nav kļūdījies. Nu, varētu taču būt, viņam cienījams vecums, 83 gadi." 

"Mūsu partijai vai politiķiem vienmēr ir tāds uzdevums – ja viņi kaut ko nolemj, tad viņi iet līdz galam. Tas nozīmē – ja tagad ir notikusi tāda situācija, tā ir tikai pauze.

Mēs vāksim atkal parakstus un vēlreiz mēģināsim to darīt," sacīja Bergmanis.

Savukārt par pilsētas budžeta apstiprināšanu Bergmanis sacīja: “Kā mēs varam runāt par budžetu, ja mums nav koalīcijas? Aktuālais mērs ir pateicis publiskā intervijā, ka koalīcijā ir tikai viena partija – “Gods kalpot Rīgai”. Ja nav mums koalīcijas, mēs nevaram runāt par budžetu, jo mēs nezinām, ko viņš šajā budžetā liek iekšā un ko viņš vispār dara.”

Tikmēr mērs Burovs vēl cer uz kādreizējo koalīcijas partneru pārdomāšanu. Viņš arī norādīja, ka gadījumā, ja bijušajiem sabiedrotajiem arvien ir ambīcijas par amatiem Rīgas pašvaldības struktūrās, viņš rosina tos pretendēt atklātos konkursos, kas pagājušās nedēļas nogalē ir izsludināti uz vakantajiem direktoru amatiem Finanšu, Pilsētas attīstības un Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Ločmeļa atsaukto parakstu atpakaļ pievienot vairs nevarēs vai arī viņš pats frakcijas biedriem paziņos, ka to nemaz negrasās darīt; no jauna būs ne vien jāvāc 20 paraksti sēdes sasaukšanai par Burova gāšanu, bet arī jāgaida likumā noteiktās divas nedēļas, kuru laikā domes sēde par šo jautājumu jāsasauc.

KONTEKSTS:

Koalīcija Rīgas domē sašūpojās pēc ilggadējā mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) aiziešanas no pašvaldības. Pērnā gada izskaņā vien mēnesi pēc tam, kad mēra amatā izdevās noturēties Oļegam Burovam (“Gods kalpot Rīgai”), koalīcijas partijas rosināja atcelt viņu no amata. Nesaskaņas koalīcijā izmantoja opozīcija, piesakot balsojumu par vicemēru atlaišanu.

“Gods kalpot Rīgai” cerēja uz parakstu atsaukšanu Burova atcelšanai, taču, to nesagaidot, 16.janvārī domes opozīcija un vairāki “Gods kalpot Rīgai” deputāti lēma no amatiem gāzt mēra vietniekus Annu Vladovu (“Saskaņa”) un Druvi Kleinu (deputātu bloks “Rīgai!”). Pēc balsojuma Burovs paziņoja, ka domes koalīcijā palikusi tikai "Gods kalpot Rīgai" frakcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti