Sāk kampaņu par bērnu drošību uz ceļiem attiecībā pret kravas auto

Ar atklāšanas pasākumu, kas norisināsies pamatskolā „Rīdze”, piektdien, 30.septembrī, Latvijā tiek sākta satiksmes drošības kampaņa bērnu drošībai uz ceļiem „Apstājies. Paskaties. Pamāj.”

Tā notiks autoražotāja „Volvo Truck” jau pērn sāktās globālās kampaņas ietvaros.

„Tā ir viena daļa no kampaņas,” stāsta organizatoru pārstāve Iveta Ozola.

„Tās pamatā ir bērnu drošība attiecībā pret kravas automašīnu: kā ir jāuzvedas tās tuvumā, kā ir jāuzvedas uz ielas, ja redz smago kravas automašīnu. Statistika nav iepriecinoša. Ik gadu Latvijā bojā iet 7 līdz 11 bērni. Pagājušajā gadā tie ir bijuši 11 bērni, un mēs gribam šo statistiku mainīt, to samazinot līdz nullei,” skaidro Ozola.

Kampaņā uzrunās gan bērnus, gan autovadītājus. Kampaņas idejas pamatā - bērniem kā drošas uzvedības paradumu iemācīt kādu pavisam vienkāršu, bet ļoti efektīvu darbību – apstāties, paskatīties un pamāt mašīnas šoferim, tā pārliecinoties, ka autovadītājs un bērns viens otru pamanījuši.

Šī mācību gada laikā “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” automašīna apmeklēs gandrīz 30 Latvijas skolas. Visbiežāk lielais auto ieripos to skolu pagalmos, kas atrodas lielo šoseju tuvumā, pa kurām regulāri brauc tranzīta auto.

Latvijai tas var izdoties

Tam, ka bērni cieš satiksmes negadījumos, atbildība jāuzņemas arī vecākiem, LTV "Rīta Panorāma" paziņoja CSDD pārstāvis Jānis Aizpors. Ne vienmēr bērni tiekot pareizi piesprādzēti mašīnās, kā arī vecāki pārāk maz saviem bērniem stāsta par ceļu satiksmes noteikumiem.

Aizpors LTV vēlreiz uzsvēra, ka kampaņas mērķis ir bojā gājušo skaitu samazināt līdz nullei. Lai arī citu valstu pieredzes neliecina, ka negadījumos neietu bojā bērni, Aizpors ir pārliecināts, ka Latvijai šis mērķis ir sasniedzams.

Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka satiksmes negadījumos ik gadu iet bojā ap 260 000 bērnu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti