Sagaidot rindu pašvaldības bērnudārzā, arvien vairāk vecāku izvēlas palikt privātajā pirmsskolā

Gan Rīgā, gan arī citās pašvaldībās pieaug tendence, ka, bērnam, sagaidot vietu pašvaldības bērnudārzā, vecāki izlemj turpināt pirmsskolas gaitas privātajā mācību iestādē dažādu iemeslu dēļ. Šobrīd ministrija vēl nav apkopojusi datus, cik daudz ir tieši šādu gadījumu, taču norāda, ka pēdējā laikā arvien vairāk.

“Ir tendence, ka diezgan daudzi vecāki tomēr izvēlas turpināt sūtīt bērnu privātajā bērnudārzā, jo bērns tur ir pieradis vai arī citu iemeslu dēļ, lai nav nekādu pārmaiņu,” atzīst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Jevgeņija Butņicka.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Jevgeņija Butņicka par tendenci palikt privātajos bērnudārzosVita Anstrate
  “Līdz ar to, tad, kad ir piedāvāta vieta pašvaldības bērnudārzā, bet bērns turpina iet privātā bērnudārzā, tad vecākiem ir aktuāls jautājums, vai var pretendēt uz pašvaldības atbalstu, pašvaldības līdzfinansējumu. Ja bērns ir iestājies privātajā bērnudārzā tad, kad bija rinda uz pašvaldības bērnudārzu, ja bērnam tiek piedāvāta vieta pašvaldības bērnudārzā, bet bērns izvēlas iet privātajā bērnudārzā, tad pašvaldībai ir pienākums nodrošināt līdzfinansējumu,” norāda Butņicka.

  Rindā uz vietu pašvaldības bērnudārzā pašlaik gaida aptuveni 10 000 bērnu. Lielākā daļa no viņiem jeb 8000 izglītojas privātajos bērnudārzos, 1600 atrodas pie auklēm un mazākā daļa paliek mājās, secinājusi ministrija.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti