Saeimas komisijas vērtēs pilsonisko iniciatīvu par valsts līdzfinansējumu zobārstniecībai

Saeima nodevusi izskatīšanai Sociālo lietu komisijai un Budžeta komisijai pilsonisko iniciatīvu par valsts līdzfinansējumu zobārstniecībai arī pieaugušajiem.  

Iniciatīvas autori aicināja atzīt zobārstniecību par jomu, kurā ir iespējams un nepieciešams valsts atbalsts arī personām, kuras jau sasniegušas 18 gadu vecumu.

Iniciatīvas autori rosināja veidot valsts līdzfinansējuma "pamata komplektu" – piemērām, zoba izraušana un ārstēšana iekaisuma gadījumā, limits līdzfinansēto apmeklējuma skaitam un mērķa grupu noteikšana, sākot vismaz ar maznodrošinātām personām, lai gan šī problēma burtiski ir kā zobu sāpes visplašākajai sabiedrībai.

Tāpat jānosaka mehānisms, kā šādam līdzfinansējumam pieteikties un kurš speciālists konkrētā zobārstniecības pakalpojuma nepieciešamību izvērtē, uzskata iniciatīvas autori.

"Pašlaik doma vien par nepieciešamību saņemt zobārstniecības pakalpojumus biedē. Zinot pakalpojumu cenas, iedzīvotāji gadiem ilgi atliek zobārsta apmeklējumu. Tas situācijas pasliktina un veicina ar zobu veselību saistīto problēmu attīstību līdz pat antibiotiku lietošanai un zobu zaudēšanai, kas arī nebūt nav bezmaksas process," norāda iniciatīvas autori.

Iniciatīvu portāla "Mana balss" parakstījuši vairāk nekā 12 000 Latvijas iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti