Saeima vēl neskata ieceri noteikt 21.novembri par katastrofās bojāgājušo piemiņas dienu

13. Saeimas deputāte Inese Voika (“Attīstībai/Par!”) atsauca savu parakstu, līdz ar to Saeima ceturtdien, 29. novembrī, izslēdza no darba kārtības ierosinājumu noteikt Zolitūdes traģēdijas dienu – 21. novembri – par katastrofās bojāgājušo dienu.

Zolitūdes traģēdijā cietušie vērsās Saeimā ar priekšlikumu 21. novembri – datumu, kad pirms pieciem gadiem sagruva "Maxima" veikals Zolitūdē – noteikt par katastrofās bojāgājušo piemiņas dienu. Šī varētu būt oficiāla piemiņas diena, lai atcerētos ne tikai Zolitūdes traģēdijā, bet arī citās katastrofās bojāgājušos.

Priekšlikumu grozīt likumu un noteikt šo piemiņas dienu iesniedza 5 deputāti -   Regīna Ločmele-Luņova, Valērijs Agešins, Ivars Zariņš, Artuss Kaimiņš un Inese Voika. Taču Voika informēja, ka parakstu atsauc, līdz ar to trūka minimālā deputātu parakstu skaita projekta iekļaušanai Saeimas darba kārtībā un tas tika izslēgts no 29. novembra sēdes darba kārtības. 

KONTEKSTS:

21. novembrī pirms pieciem gadiem Zolitūdē, iebrūkot lielveikala ''Maxima'' jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Viņi bija devušies savas ikdienas gaitās, viņi, kā jau daudzreiz iepriekš, vienkārši iegriezās veikalā, no kura vairs nekad nepārnāca. Traģēdijā dzīvību zaudēja arī trīs glābēji, kas pirmie metās sabrukušajā veikalā palīdzēt izdzīvojušajiem. Traģēdijas tiesvedība ilgst jau trīs gadus, un, visticamāk, tiesu debates šogad nesāksies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti