4. studija

Kāds sods pienākas par bērna nobraukšanu uz gājēju pārejas?

4. studija

Kas ir pirmais uzdevums, pie kura vajadzētu ķerties jaunajam Valsts prezidentam?

Talsu fenomens: ielas otrā pusē - grants karjers!

Sabilē teritorijas plānojuma kļūdas dēļ grants karjeru var ierīkot dažu desmitu metru attālumā no mājām

Sabiles Robežu iela - grantētā brauktuve iezīmē to vietu, kur beidzas pilsēta un sākas lauku teritorija. Pērnā gada nogalē tur māju iegādājas ģimene ar bērniem cerībā uz klusu, jauku mājvietu, kurā uzaugs viņu bērni. Bet izrādījās, ka ielas otrā pusē gatavojas ierīkot grants karjeru, un teritorijas plānojuma nepilnību dēļ tas ir atļauts un nav pat jāsaskaņo ar apkaimes iedzīvotājiem.

Mājas saimnieks Vigo par topošo karjeru bija pārsteigts, sazinājās ar Valsts vides dienestu, pašvaldības vides speciālisti, “visi saka, ka viss ir kārtībā”.

Ne vien putekļi un tehnikas rūkoņa gandēs dzīvi. Māja atrodas uzkalniņā, bet izstrādājamā teritorija zemāk. Ja pļavu pārvērtīs par dziļu bedri, par ūdeni blakus esošajās akās var pat nesapņot.

Mājas īpašnieks ir mēģinājis noskaidrot, kur tad īsti būs karjera robeža, bet neviens to neesot varējis paskaidrot.

Sabiles un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs raidījumam skaidrojis, ka viss ir likumīgi.

“2014.gadā Talsu novada pašvaldība ir devusi darba uzdevumu detālplānojuma izstrādei. Gabals ir privātīpašums, tā bija lauksaimniecības zeme. Izgāja visus procesus, saskaņojumus, no atbildīgajām institūcijām ir saņemti tehniskie noteikumi, kuri nepieciešami,” stāstīja Brunavs.

Ceļš starp mājām un topošo karjeru ir robeža – vienā pusē ir pilsētas teritorija, otrā - lauku teritorija. Un ja kāds vēlas izstrādāt zemi lauku teritorijā, viņam, kaut vai māja pilsētas teritorijā atrodas 50 metrus no izstrādes vietas, nekas nav jāsaskaņo.

Talsu novada domes Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas vadītāja Jolanta Skujeniece atzina, ka situācija izveidojusies “vienas teritorijas plānojuma nepilnības dēļ, kas nosaka atkāpi, kad jāievēro noteikts metru skaits no zemes vienības lauku teritorijās, bet diemžēl, teritorijas plānojums neatrunā šo situāciju”.

“Šis ir pirmais gadījums. Pilsētas teritorijā to vispār nevar darīt, bet pie pilsētas teritorijā diemžēl 2015.gadā apstiprinātais plānojums šo situāciju nerisina,” atzina Skujeniece.

Izrādās, ka pie vainas ir tas, ka savulaik, izstrādājot teritorijas detālplānu, Talsu novada domē kāds ierēdnis vai ierēdņi nav līdz galam paredzējuši dažādas situācijas.

 “Mums šī kļūda teritorijas plānojumā jau ir darba kārtībā, lai, uzsākot plānojuma grozījumus, mēs to novērstu, bet šobrīd es saredzu tikai un vienīgi sarunu variantu,” atzina novada pārstāve.

Iespējams, ka šis gadījums kalpos arī kā labs piemērs citām pašvaldībām, kurās kāds gatavojas veikt derīgo izrakteņu ieguvi. Savukārt ļaudīm, kuri noskatījuši zemes gabalu un grasās to iegādāties, iesakāms pirms tam pagastā sīki un smalki noskaidrot gan visu, kas apkaimē iecerēts tuvākajā nākotnē, gan to, kādi lēmumi jau tikuši pieņemti nesenā pagātnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti