Dienas ziņas

Traģisko sadursmi Kleistos izraisīja baļķvedējs

Dienas ziņas

Daugavpilieši apvienojas, lai palīdzētu dzīvniekiem

Plāno attīstīt Rubenes baznīcu un apkārtni

Rubenes baznīcu vēlas padarīt par vienu no vietējās sabiedrības centriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēc desmit gadiem Kocēnu novada Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca būs pienācīgi restaurēta un ap to būs attīstījies kultūrvēsturiskais centrs. Par šādu vīziju  baznīcas draudze noslēgusi nodomu protokolu par savstarpēju sadarbību ar pašvaldību, Vidzemes Augstskolu un Lutera akadēmiju. Darbs pie baznīcas un tās apkārtnes sakārtošanas sāksies jau nākamā gada sākumā.

Rubene ir vieta, kurā 13. gadsimta sākumā izveidojās viena no senākajām Latvijas kristīgajām draudzēm, tās dibinātājs ir Livonijas Indriķa hronikas autors, un arī šodien teritorija ap dievnamu glabā bagātu kultūras un mākslas mantojumu. Lai to sakārtotu, draudze izlēmusi iesaistīt plašāku sabiedrību un, kā vērtē mācītājs, jāsāk tikai strādāt un tad redzēs, kur šie darbi aizvedīs.

„Ir ļoti daudzas labas izpētes šeit bijušas, bet mēs jau nezinām, varbūt, ka atklāsies vēl kaut kas. Un šī vieta ir tāda, kas pelna būt vismaz Rubenes centrs, ja ne pat plašāk, jo te ir ārkārtīgi biezs kultūrslānis,” saka Rubenes luterāņu baznīcas mācītājs Artis Eglītis.                                 

Mācītājs arī stāsta – pagaidām grūti spriest, cik daudz un dažādu speciālistu vajadzēs piesaistīt. Tomēr, uzrunājot līdzdarboties arī Vidzemes Augstskolu, skaidrs, ka gan tūrisma, gan arī citu jomu studentiem šeit pavērsies plašas darba iespējas. „Studentu gala darbi tiks izstrādāti, studentu prakses. Tās ir lietas, kur praktiski studenti varēs risināt kādas problēmas, praktiskas lietas un tādā veidā arī palīdzēt virzīt šo projektu,” saka Lutera akadēmijas valdes priekšsēdētāja Helēna Andersone.

Tāpat arī Lutera akadēmijā priecājas par Rubenes draudzes aicinājumu iesaistīties šajā darbā, jo iespējams, tas ļaus attīstīt pat jaunu studiju virzienu – gatavot profesionāļus, kas prastu vadīt projektus kultūrvēsturisku objektu atjaunošanai.

Šobrīd šī loma nereti jāuzņemas mācītājiem, kas apguvuši tikai akadēmiski teoloģisku izglītību. „Mācītājam varbūt nav jāzina kaut kādas sīkas detaļas celtniecībā, bet viņam ir jāprot organizēt darbs, lai šis dievnams kļūtu par nozīmīgu objektu ne tikai draudzei, bet visai vietējai sabiedrībai. Un tā ir pilnīgi cita pieeja un domāšana, kas ir nepieciešama vietējās draudzes mācītājam,” atzīmē Andersone.        

Pavasarī plānots, ka vispirms vizuāli pievilcīgāku padarīs baznīcai blakus esošo, savulaik tā arī nepabeigto draudzes ēku, tiek spriests, ka ar laiku šajā un arī pašvaldībai piederošajā ēkā varētu tikt ierīkots, piemēram, pansionāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti