Panorāma

Latvijā ražo plūdu aizsargbarjeras

Panorāma

Par vienotības manifestācijas norisi Parīzē

Adrešu maiņa rada jukas

Rigondas ielas numerācijas maiņa rada jukas

Maldās ātrā palīdzība, putrojas taksometri. Bet sajauktās vēstules iedzīvotāji viens otram aiznes paši. Tādas jukas Rigondas ielu daudzstāvu māju masīvā sākušās pēc Rīgas domes veiktās adrešu maiņas. Vairākiem namiem agrākie numuri aizstāti ar jauniem. Bet vecie atdoti blakus mājām. Taču  Rīgas Būvvalde savu atbildību notikušajā nesaskata.

Rigondas ielas 1, agrāk 2, mājas iedzīvotāja Ludmila atver pastkasti. Šodien nevienas vēstules, kas jānes uz blakus māju, nav. Kopš viņu namam mainīts numurs, tā tas gadās. Un gadās arī trakāk.

"Man vajadzēja vakarā izsaukt ātro palīdzību. Bet viņi atbrauca uz blakus māju. Un no turienes šurp nāca kājām," stāsta Ludmila.

Rigondas gatve 2, vēstu uzraksts uz šīs sienas, bet uz otras sienas rakstīts Rigondas iela 1, un, lai jukas būtu vēl lielākas, Rigondas iela 1 ir arī uz blakus mājas.

Iedzīvotāji šīs pārmaiņas neizprot. "Jēgu es tam nesaskatu," saka Kristīne. "Iepriekš vajadzēja brīdināt," piebilst Artūrs.

Adrešu maiņa notika visā valstī, pamatojoties uz valdības apstiprinātajiem adresācijas sistēmas noteikumiem. Tie paredz sakārtot sistēmu visā valstī. Rīgā tas nebija darīts kopš Otrā pasaules kara un nu mainītas adreses un māju numuri 1500 vietās. Rigondas ielā bijušas īpašas jukas. "Bija vienā ielas pusē pāra un nepāra cipari, tā nevar būt," norāda Rīgas Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Rīgas dome, kas parasti nekautrējas rīdziniekiem atgādināt par saviem labajiem darbiem košās reklāmās presē, televīzijā un radio, šoreiz iztika ar A 4 formāta lapām, ko katram iemeta pastkastē un vienu uzlīmēja uz mājas ārdurvīm.

Uz pastkastēs iemestās lapas pat nav uzrakstīts, kāda ir jaunā adrese. To katrs var noskaidrot, zvanot uz Būvvaldi pa telefonu vai veroties internetā. Būvvaldē uzskata, ka tas bijis pietiekami. "Visās šajās mājās izlīmēja lapiņas. Teikt, ka nebija informācija, nevar, Tā bija pieejama," saka Vircavs.

"Bija tāda lapa, rāva visu laiku nost!" par lapiņu likteni stāsta Ludmila. "Problēma ir tajā, cik ātri un aktīvi būvvalde visus ir informējusi," piebilst Latvijas Pasta pārstāve Gundega Vārpa.

Latvijas pasta pastnieki žurnālus, avīzes un vēstules piegādā uz jaunajām adresēm. "Pastnieka pienākums nav zīlēt, vai rakstītājs domājis veco vai jauno adresi. Un jau tā mūsu pastnieki dara vairāk nekā viņiem būtu jādara. Ja ir dokumenti no tiesas vai pavēstes, viņi ņem vecos blokus un skatās vecos sarakstus," saka Vārpa.

Visai adrešu maiņai dots trīs mēnešu pārejas periods. Taču pagaidām Rigondas ielā ir vairākas  mājas ar vienu un to pašu adresi un jukas turpinās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti