Rīta Panorāma

Režisores Daces Pūces filmu prmizrādes

Rīta Panorāma

Intervija ar Laumu Gailīti un Laimu Graždanoviču

Intervija ar Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāju Andri Ameriku

Rīgas vicemērs cīņai ar nelegāliem darboņiem Centrāltirgū sola videonovērošanu

Lai cīnītos ar negodīgiem darboņiem, tajā skaitā ar kontrabandas cigarešu tirgotājiem, Rīgas Centrāltirgū varētu ierīkot videonovērošanu, LTV “Rīta panorāmai” sacīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks ( “Gods kalpot Rīgai”).

Viņš norādīja, ka par to varētu spriest, veidojot nākamā gada pašvaldības budžetu un sadarbojoties ar pašu Centrāltirgu.

Ameriks atzina, ka nelegālo darboņu rosīšanās tirgū ir gan policijas, gan arī apsaimniekotāja atbildība, bet, visiem sadodoties rokās, varēs “šo mafiju izsvēpēt” no tirgus.

Viņš gan nevarēja atbildēt, kāpēc tas līdz šim nav izdarīts, vien piebilstot, ka zināma atbildība ir arī pircējiem.

Par nelegālo cigarešu tirdzniecību tirgū runā jau gadiem, bet šogad LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” arī atklāja krāpšanās shēmas, kas ļauj izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas lielos apmēros.  

Pēc tam krietni aktīvāku cīņu pret nelikumīgu tirdzniecību solīja arī Rīgas Centrāltirgus vadība.

"Aizliegtais paņēmiens" jau ziņoja, ka nodokļos no tirgus miljoniem valsts saņem grašus, jo no nodokļu maksāšana izvairās gan lielie dārzeņu vairumtirgotāji, vidējā līmeņa tirgotāji, gan arī mazumtirgotāji.

Tirgotāji neuzrāda patiesos tirdzniecības apjomus, bet pati tirgošanās visbiežāk notiek bez kases aparātiem. Turklāt ziņas par inspektoru pārbaudēm tirgotājiem nopludina pats Centrāltirgus. Vēlāk policija sāka kriminālprocesu aizdomās par grāmatvedības dokumentu slēpšanu un viltošanu mantkārīgā nolūkā uzņēmumā, kas piegādājis augļus un dārzeņus visiem lielākajiem Latvijas tirgiem.

Tikmēr bijusī VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone Centrāltirgū notiekošo nodēvējusi par organizēto noziedzību, ar ko kontrolējošajiem dienestiem neesot pa spēkam cīnīties.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti