Rīgas vēlēšanu komisija apstiprina domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus

Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija nolēma apstiprināt domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus, pēc tam, kad kopējiem rezultātiem tika pieskaitītas iepriekš par nederīgām atzītās balsis no trīs vēlēšanu iecirkņiem.

Saskaņā ar likumu jaunie vēlēšanu rezultāti ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc vēlēšanām nosūtāmi publicēšanai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.  Savukārt ne agrāk kā 10 dienas un ne vēlāk kā 20 dienas pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam jāuzaicina jaunievēlētie deputāti uz pirmo domes sēdi.

Proti, nākamnedēļ ar Rīgas domes frakcijām runās par pirmās sēdes sasaukšanu, žurnālistiem norādīja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins.

"Tiklīdz "Latvijas vēstnesis" publicēs lēmumu par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu galīgo iznākumu, mēs 10 līdz 20 dienu laikā sasauksim pirmo Rīgas domes sēdi. Tātad tas būs laikā no 29. vai 30.septembra līdz 8. vai 9.oktobrim. Droši vien, ka nebūs jāgaida vēlākie datumi. Arī nākamajiem deputātiem ir jāsaprot, ka mēs speciāli nevilcinām procesu, tās nav vēlēšanu komisijas iegribas. Redziet, mums pat protokoli vēl nav sašūti, mums daudz ko vēl jāpagūst izdarīt. Es domāju, ka nākamnedēļ mēs tiksimies gan ar Rīgas domes sekretariātu, gan frakciju vadītājiem, lai vienotos par pirmās sēdes datumu,” sacīja Kokins.

Rīgas domes vēlēšanas norisinājās šā gada 29.augustā. Pēc tam, kad tika konstatētas problēmas ar korektu vēlēšanu aplokšņu apzīmogošanu trijos iecirkņos, četri politiskie spēki pārsūdzēja vēlēšanu rezultātus.

Ceturtdien, 17.septembrī, Rīgas Kongresu namā, pamatojoties uz Administratīvās apgabaltiesas spriedumiem, notika iepriekš par nederīgajām atzītajās aploksnēs ievietoto biļetenu balsu pieskaitīšana. Trijos iecirkņos neapzīmogotajās un nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto biļetenu pieskaitīšana vēlēšanu rezultātiem gan neietekmēja jaunievēlētās Rīgas domes provizorisko sastāvu.

Līdz ar to pēc 661 iepriekš par nederīgu atzītas vēlēšanu aploksnes atvēršanas un tajās esošo biļetenu saskaitīšanas nav mainījies ne partiju iegūto mandātu sadalījums Rīgas domē, ne arī pašvaldībā ievēlētie deputāti, vien dažiem sarakstiem iegūtais vēlētāju atbalsts pamainījies par kādu procentpunkta simtdaļu.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) apvienotais saraksts, kuram seko "Saskaņa" un "Jaunā vienotība".

Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. APP saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, "Saskaņa" iegūs 12 domnieku krēslus, "Jaunā vienotība" - desmit, Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts - septiņus, "Gods kalpot Rīgai" piecus, bet Latvijas Krievu savienība un Jaunā konservatīvā partija - katra pa četrām deputātu vietām.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti