Rīgas Tūrisma biroja valdes locekļi Jermoloviča un Tolstojs iesnieguši atlūgumus

Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča un valdes loceklis Maksims Tolstojs iesnieguši atlūgumus, informēja RTAB.

Par jauno valdes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais valdes loceklis Guntars Grīnvalds, bet par nodibinājuma valdes locekli - Ieva Lasmane. 

Grīnvalds RTAB valdē tika ievēlēts šā gada februārī. RTAB informēja, ka Grīnvalds ir ar plašu darba pieredzi valsts, pašvaldību un privātajās institūcijās –  no 2013. līdz 2015. gadam pildījis Krimuldas novada domes priekšsēdētāja pienākumus, bijis tieslietu ministrs 2006. gadā, no 2003. līdz 2005. gadam bijis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietnieks.

Lasmanei ir vairāk nekā 15 gadu pieredze mārketinga un sabiedrisko attiecību nozarē un maģistra grāds uzņēmējdarbības vadīšanā. RTAB viņa strādā no tā dibināšanas kā vecākā mārketinga projektu vadītāja un ir atbildīga par pilsētas tūrisma mārketinga stratēģiju. Viņa arī ik gadu izstrādā un vada pilsētas reklāmas kampaņas RTAB mērķa tirgos, kas ieguvušas arī starptautisku atzinību.   

Dibinātāju sapulces laikā klātesošie tika informēti arī par plānotajiem darbiem Valsts kontroles ziņojumā konstatēto trūkumu novēršanā, piemēram, plānošanas dokumentu kvalitātes uzlabošana, RTAB aktivitāšu rezultātu kritēriju detalizētāka izvērtēšana, ciešāka sadarbība ar tūrisma nozares pārstāvjiem. Tāpat tika prezentēta RTAB attīstības stratēģija, izskatīts jautājums par neatkarīga revidenta iecelšanu un citi jautājumi. 

KONTEKSTS:

KNAB sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu. Kriminālprocess sākts pirms vairāk nekā mēneša, proti, 5. aprīlī, iIgstoša un apjomīga darba rezultātā analizējot iegūto informāciju. 

RTAB amatpersonu noziedzīgo darbību rezultātā Rīgai nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā, liecina KNAB sākotnējais novērtējums. Lietā ir divas aizdomās turamās personas, kuras pašlaik ir atbrīvotas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus: aizliegumu ieņemt noteiktu amatu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām.

Zināms, ka aizturēta bija RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča ("Gods kalpot Rīgai") un darbiniece Inguna Priedīte.

RTAB valdes loceklis Tolstojs KNAB kratīšanās laikā atradās komandējumā ārpus Latvijas, bet no tā neatgriezās, jo bija saslimis. Ziņu par to, vai KNAB iztaujājis Tolstoju nebija.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojās ar Valsts kontroli. Tā pirmdien, 13. maijā, paziņoja, ka divos Rīgas nodibinājumos – RTAB un "riga.lv" – trīs gadu laikā nesaimnieciski iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro rīdzinieku naudas.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti