Panorāma

Panorāma

Panorāma

N. Ušakovs un A. Ameriks dodas uz Eiropu

«Škoda» darbinieku Kozaku patur apcietinājumā

«Rīgas satiksmes» korupcijas lietā aizturēto «Škoda» darbinieku Kozāku patur apcietinājumā

“Rīgas satiksmes” korupcijas lietā aizturētajam Čehijas uzņēmuma “Škoda Transportation” darbiniekam Vladislavam Kozākam jāpaliek apcietinājumā. Tā otrdien lēma tiesa.

Kozāks atrodas apcietinājumā kopš aizturēšanas pagājušā gada nogalē tā sauktās “Rīgas satiksmes” korupcijas lietas ietvaros. Apcietinājums viņam piemērots kā drošības līdzeklis, kamēr notiek izmeklēšana.

Kozāks jau vairākkārt lūdzis viņu atbrīvot, taču tā arī nav spējis tiesu pārliecināt, ka viņu var izlaist brīvībā. Otrdien pēc apmēram četras stundas ilgušās sēdes tiesa pavēstīja, ka Kozākam būs jāpaliek apcietinājumā. Lēmums netiek skaidrots. Arī viņa advokāts, pametot tiesas namu, komentārus nesniedza.

“Rīgas satiksmes” korupcijas lietā aizvien apcietināti ir Kozāks un uzņēmējs Māris Martinsons. Pārējie atbrīvoti pret iespaidīgām drošības naudām.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem. Tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Viens no tiem ir "Rīgas satiksmes" 2016. gada zemās grīdas tramvaju iepirkums, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, informēja KNAB. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka šī iepirkuma rezultātā tika noslēgts līgums starp "Rīgas satiksmes" un čehu uzņēmumu "Škoda Transportation" par 20 zemās grīdas tramvaju piegādi.

Otrs ir 2013. gadā "Rīgas satiksmes" rīkots iepirkums par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro. Kā noskaidroja LETA, šajā iepirkumā uzvarēja Čehijas uzņēmums "Škoda Electric", saņemot tiesības piegādāt 125 trolejbusus.

Trešais iepirkums ir 2013. gadā "Rīgas satiksmes" veiktais iepirkums par autobusu piegādi 75 808 297 eiro apmērā. LETA noskaidroja, ka tajā uzvarējis Polijas uzņēmums "Solaris Bus&Coach" un tas paredz Rīgai piegādāt 175 jaunus autobusus, visu piegādi noslēdzot 2019. gadā.

Reaģējot uz KNAB operatīvajām darbībām, visi pieci "Rīgas satiksmes" valdes locekļi iesniedza Rīgas mēram Nilam Ušakovam  atlūgumus. Tikmēr Ušakovs iecēlis pagaidu valdi triju cilvēku sastāvā. Pagaidu valdi vada Matīss, kā arī tajā iekļauti Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs.

Lietā iesaistīto vidū ir partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks, bijušais "Rīgas satiksmes" vadītājs Leons Bemhens un infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, "Škoda Transportation" amatpersona Vladislavs Kozāks, citos kriminālprocesos figurējošais uzņēmējs Māris Martinsons, uzņēmējs Edgars Teterovskis, kā arī viņa dzīvesbiedre un Kozaka savulaik vadītā, nu jau likvidētā uzņēmuma "Tram Servis Riga" valdes locekle Elīna Kokina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti