4. studija

Kā jārāda pagrieziens: ko saka likums un ko - autobraucēju etiķete?

4. studija

4. studija

Nokļūšana darbā ar «mikriņu»- tā ir kā cīņa...

«Rīgas satiksme» vēl vairāk reisu un tukšāku transportu sastrēgumstundās nesola

Rīdzinieki, kuri ikdienā izmanto sabiedrisko transportu, jo īpaši rīta cēlienos, kā arī vakara stundās, jūtas saspiesti kā siļķes mucā. “Rīgas satiksme” skaidro, ka pīķa jeb sastrēgumstundās transports kursē biežāk, taču uzņēmuma transportlīdzekļu parks neļauj panākt, lai no rītiem un vakaros sabiedriskais transports būtu pustukšs, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Mikroautobusi, lai arī pārpildīti, pasažieriem tomēr šķiet daudz iekārojamāki, jo izvēlēto maršrutu paveic ātrāk, nekā, piemēram, autobusi, kuri apstājas katrā pieturvietā.  Taču vairāk “mikriņu” reisu no rītiem nav.

Uzņēmuma “Rīgas mikroautobusu satiksme” pārstāve Maija Lazdiņa raidījumam skaidroja, ka uzņēmums nevar “uz savu galvu izdomāt, ka mēs liekam klāt papildu reisus”.

“Mēs vēršamies ar ierosinājumu pie “Rīgas satiksmes”, un tad “Rīgas satiksme” skaņo, dod uz apstiprināšanu licencēšanas komisijai,” stāstīja Lazdiņa.

“Rīgas satiksmē” atzīst - situācija jau sen esot zināma.

SIA “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane norādīja, ka gan rīta, gan vakara stundās reisi ir biežāki un ar lielāka izmēra transporta līdzekļiem.

“Protams, tā šis jautājums arī tiek risināts. Bet satiksmi rīkot tā, ka ir pustukši [transportlīdzekļi], gan rītos, gan vakaros, ir gandrīz neiespējami, jo tas ir saistīts ar  transporta līdzekļu skaitu, kas ir parkos, tāpēc šis laiks ir intensīvāks un šis transports būs pilnāks, ne tikai Rīgā,” atzina “Rīgas satiksmes” pārstāve.  

 Diemžēl plašais piedāvājums – 8 tramvaju, 16 trolejbusu, 56 autobusu, 13 minibusu, 7 ekspresbusu maršrutos - jo īpaši rīta stundās un darba dienu beigās - nav pietiekams, lai ļaudis būtu apmierināti ar pakalpojumu.

Taču ir arī kāda laba ziņa - no 1. maija “Rīgas satiksme” iecerējusi veikt izmaiņas tieši iecienīto minibusu un ekspresbusu maršrutu  darba dienu kustību sarakstos. Vairāk par izmaiņām, kas skars iedzīvotājus abās Daugavas pusēs, var uzzināt “Rīgas satiksmes” mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti