«Rīgas namu pārvaldnieks» sola salabot lielāko daļu nestrādājošo liftu

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sola līdz nākamās nedēļas beigām tā pārvaldītajās daudzdzīvokļu mājās salabot lielāko daļu nestrādājošo liftu, kuru labošana iepriekš “iestrēga”, jo pēc gada sākumā sāktās lietas par nelikumībām liftu apkalpošanas iepirkumā iepriekšējais līgums nav spēkā, bet par jaunu līgumu iepirkums kavējās.

Pēc pēdējā konkursa par liftu un to iekārtu remontu, kas noslēdzās bez rezultātiem, RNP jaunā valde ir skrupulozi izvērtējusi iespējas veikt remontdarbus un atjaunot liftu darbību esošā līguma ietvaros, informēja RNP.

Šobrīd ar SIA “Liftu alianse” ir saskaņots remontdarbu plāns, kas paredz, ka no 18 apturētajiem liftiem 15 liftu darbību atjaunos līdz nākamās nedēļas beigām.

Savukārt divu liftu darbība, kur nepieciešama visa celšanas mehānisma nomaiņa, tiks atjaunota līdz 16. decembrim.

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis norādīja, ka “liftu remontu problēmu jaunā valde saņēma no iepriekšējās valdes. Uzskatu, ka absolūti formāla aizdomu izmantošana darbu neveikšanai nebija pieļaujama, jo tā būtiski ietekmē senioru, jauno māmiņu un cilvēku ar veselības problēmām dzīves kvalitāti, ja dzīvoklis atrodas daudzstāvu mājas augšējos stāvos”.

“Tiklīdz bija skaidrs, ka arī jaunais iepirkums liftu remontdarbu jomā beigsies bez rezultāta, uzdevums bija rast ātru, tiesisku risinājumu, kas ļautu nekavējoties sākt remontdarbus. Tas ir izpildīts, un jau šonedēļ tiks uzsākti remontdarbi, lai atjaunotu darbību liekākajai daļu bojāto liftu,” informēja RNP.

Šogad pavasarī pēc domstarpībām ar SIA “Liftu alianse”, vairākās RNP apsaimniekošanā esošajās mājās tika pārtraukta liftu darbība, jo nebija iespējas nodrošināt nepieciešamos remontdarbus un drošu šo liftu darbību.

RNP jau jūlija sākumā veica iepirkumu, kurā pieteicās tikai viens uzņēmums, kas jau pēc iepirkuma procedūras izvirzīja nolikumam un klientu interesēm neatbilstošu prasību, kā rezultātā līgums ar šo uzņēmumu netika noslēgts.

Augusta sākumā tika atkārtoti rīkots iepirkums. Arī otrajā iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums – SIA “Recept-Holding Lifts”. Noslēdzot līgumu ar uzņēmumu, tika uzsākti nepieciešamie remontdarbi 33 liftiem, kuru darbība tika pārtraukta līdz augustam.

Šā gada septembrī tika izsludināts jauns iepirkuma konkurss par liftu tehnisko apkalpošanu un remontdarbu veikšanu. Konkurss noslēdzās oktobrī, taču bez rezultātiem.

Tāpēc nolemts, ka RNP apsaimniekoto dzīvojamo māju liftu darbības atjaunošanas remontdarbus veiks SIA “Liftu alianse” esošā līguma nosacījuma ietvaros. Pēc defekta aktu un tāmju apstiprināšanas nepieciešamie remontdarbu tiks uzsākti nekavējoši.

Klikšķiniet, lai palielinātu:

KONTEKSTS:

Kriminālprocess saistībā ar Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sākts par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Lietā sākotnēji tika aizturētas divas personas, tostarp firmas “Liftu alianse” īpašnieks Igors Babkins, ar kura firmu RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums. Pēc tam aizturēja vēl piecus RNP darbiniekus.

Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās pērn, kad RNP konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar RNP noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.

Bijušais RNP vadītājs uzskata, ka “Liftu alianse” tiesības labot liftus ieguva godīgā ceļā. Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka sarunu procedūrā konstatēts administratīvais pārkāpums, jo “Liftu alianses” apgrozījums neatbilda nolikuma prasībām.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt