Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Valsts policijas priekšnieka amatam virza A. Ruku

Panorāma

Uz Covid-19 testu jāgaida sešas dienas

Rīgas domē sadala atbildības jomas

Rīgas domes komitejām apstiprināti jauni vadītāji

Pirmdien, 5. oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”/”Progresīvie” (AP/P)) sasauca Rīgas domes pastāvīgo komiteju sēdes, kurās amatos apstiprināja komiteju priekšsēdētājus, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Koalīcijas partijas jau iepriekš bija vienojušās par vadošo amatu sadali domē, un balsojumos pārsteigumu nebija.

Pusi komiteju vadīs vēlēšanās uzvarējušās “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” frakcijas deputāti.  

Par Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju ievēlēja Ivetu Ratinīku (AP/P), komitejā kopumā darbosies 16 domes deputāti.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāja amatā apstiprināja Daini Loci (Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība); un tās sastāvā strādās 14 jaunievēlētie domes deputāti.   

Deputāte Inese Andersone (“Jaunā Vienotība” (JV)) turpmāk vadīs Pilsētas attīstības komiteju, kuras sastāvā ir apstiprināti 16 pašvaldības deputāti. 

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja amatu uzticēja deputātam Olafam Pulkam (JV). Komiteja kopumā strādās 17 deputātu sastāvā.  

Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja amata pienākumus turpmāk pildīs Edmunds Cepurītis (AP/P), un komitejā darbosies 14 jaunievēlētie domes deputāti.

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju 13 deputātu sastāvā vadīs Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija).

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteju, kurā ir apstiprināti 14 domes deputāti,  turpmāk vadīs Viesturs Kleinbergs (AP/P).

Staķis vadīs Finanšu un administrācijas lietu komiteju, kurā par sagatavotiem lēmumiem lems 16 jaunievēlētie Rīgas pilsētas pašvaldības deputāti. 

Amatu sadale gan vēl nav beigusies, jo katrā komitejā jāievēlē arī divi priekšsēdētāja vietnieki.

Pagājušajā nedēļā jaunie deputāti lēma grozīt domes nolikumu, lai noteiktu, ka turpmāk komiteju vadītāju vietnieki var būt arī algoti amati. Finansējumu algām varētu paredzēt no nākamā gada.

Koalīcijai tā arī nav izdevies vienoties par to, ka vietnieku amatos būtu jāieceļ arī opozīcijas pārstāvji.

“Kā žestu – varbūt, bet katrā ziņā, ko mēs esam iepriekš izteikušies, mēs neesam gatavi balsot nekādā gadījumā par tiem [opozīcijas pārstāvjiem], kas šeit ir bijuši iepriekš deputāti,” sacīja JV pārstāvis Vilnis Ķirsis.

NA/LRA pārstāvis Dainis Locis savukārt norādīja, ka “mēs sevi redzam šajā koalīcijas sastāvā, līdz ar to lēmumus mēs pieņemam koalīcijā, un droši vien būs arī pārstāvji no koalīcijas puses, kas būs mani vietnieki”.

“Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” frakcija gan lēmusi vienā no pašu vadītajām komitejām piedāvāt opozīcijai vietnieka amatu.

Visticamāk, par Viestura Kleinberga vietnieku Sociālo jautājumu komitejā varētu kļūt “Gods kalpot Rīgai” pārstāvis Ainārs Baštiks.

“Vēlētāji ir vēlējuši par visiem deputātiem, kas ir ievēlēti, un patiesībā visiem deputātiem ir jāstrādā. Es domāju, ka Aināram Baštikam piemīt arī dažas kompetences šajā jomā, un es domāju, ka viņš varētu būt labs vietnieks,” sacīja Kleinbergs.

“Kopā mēs varam paveikt vairāk, un arī opozīcija ir teikusi – ja ir labi priekšlikumi, opozīcija tos ir gatava atbalstīt. Mēs zinām, kādēļ lielā mērā tika atlaista iepriekšējā dome. Tas bija tieši šī naida dēļ starp pozīciju un opozīciju,” pauda Staķis.  

Baštiks Latvijas Televīzijai norādīja, ka iespēju kļūt par priekšsēdētāja vietnieku labprāt apsvērtu, taču piedāvājumu vēl neesot saņēmis.

Visu komiteju sēdes notiks nākamnedēļ. Mērs Staķis norāda, ka šobrīd tiek meklēti veidi, kā vajadzības gadījumā domes un komiteju sēdes aizvadīt attālināti, taču vēl nevarot pateikt, kad risinājums būs atrasts.

KONTEKSTS: 

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās domē iekļuva 7 no 15 sarakstiem, bet pārliecinoši uzvarēja “Attīstībai/Par”/”Progresīvie”, tai sekoja “Jaunā Vienotība”, Nacionālo apvienību/Latvijas Reģionu apvienību, Jauno konservatīvo partiju ir 39 no 60 deputātu vietām Rīgas domē, un šie spēki veidos jaunu domes koalīciju, mēra amatam virzot Staķi. Savukārt opozīcijā atstāti "Gods kalpot Rīgai", "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība.

30. septembrī, Rātsnamā četru sarakstu AP/"Progresīvo", "Jaunās Vienotības", NA/LRA un JKP pārstāvji parakstīja koalīcijas sadarbības līgumu un rīcības plānu, un 2. oktobrī, aizklātā balsojumā Rīgas mēra amatā ievēlēts Mārtiņš Staķis. Tāpat Rīgas domes jaunais sasaukums ievēlēja trīs domes priekšsēdētāja vietniekus: Vilni Ķirsi ("Jaunā Vienotība"), Lindu Ozolu (Jaunā konservatīvā partija) un Edvardu Smiltēnu (Nacionālā apvienība/ Latvijas reģionu apvienība).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt