Rīgas dome ievēlē trīs vicemērus: Ķirsi, Smiltēnu un Ozolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas domes jaunais sasaukums ievēlēja trīs domes priekšsēdētāja vietniekus: Vilni Ķirsi ("Jaunā Vienotība"), Lindu Ozolu (Jaunā konservatīvā partija) un Edvardu Smiltēnu (Nacionālā apvienība/ Latvijas reģionu apvienība).

Katru no deputātiem jaunajā amatā atbalstīja 37 domnieki. Pret Smiltēna un Ozolas ievēlēšanu nobalsoja 16 deputāti, bet pret Ķirša ievēlēšanu - 20. 

Paziņojumā medijiem norādīts, ka Ķirsim vicemēra amatā prioritātes būs attīstība un transporta joma, investīciju piesaiste, būvvaldes darba uzlabošana, teritorijas attīstības plāns. "Valdība gatava dot Rīgai daudz ERAF līdzekļu, ir jāizveido plāns to izlietošanai. Pašvaldībai ir novājināti departamenti, kas nespēj apgūt finansējumu, saslēgts daudz neizdevīgu līgumu. Tas rada problēmas, ar ko būs jāstrādā,” norādīja Ķirsis.

Smiltēna prioritātes būs izveidot un īstenot Rīgas un Pierīgas pašvaldību sadarbības modeli, nodrošināt Lielrīgas reģiona konkurētspēju, kā arī finansējuma piesaistīšana no Covid-19 krīzes pārvarēšanai izveidotajiem fondiem. "Ir izstrādāts daudz labu dokumentu, bet ir palaistas vējā iespējas, nepārvēršot tos reālos un taustāmos rezultātos," norādīja domnieks.

Tikmēr Ozola uzsvēra tiesiskuma jautājumus pašvaldībā: "Nepieciešams tos pacelt domes vadības, ne tikai komitejas līmenī, jo korupcijas sērga skārusi ārkārtīgi daudzas struktūras. Mēs iedzīvināsim tiesiskuma un godīguma principus, un mums būs nulles tolerance pret korupciju. Labas pārvaldības trūkums ir iemesls, kāpēc Rīga atpaliek un netiek izmantotas potenciālās iespējas." Viņa solīja censties nodrošināt atklātību, jo tā ir "labākās zāles pret korupciju".

Ozola arī solīja, ka nebūs politiski ieceltu konsultantu un fiktīvu darbinieku. 

Vēl pirms balsojuma par vicemēriem Rīgas dome pieņēma grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, paredzot, ka Rīgas mēram Mārtiņam Staķim ("Attīstībai/Par!") būs trīs vietnieki.

Visa koalīcija nobalsoja par šīm izmaiņām, pret bija 15 deputāti un atturējās četri.

Iepriekš pašvaldības nolikumā bija paredzēts, ka Rīgas domes priekšsēdētājam ir divi vietnieki. Tas nepieciešams, lai varētu īstenot jaunās Rīgas domes koalīcijas vienošanos par trīs vicemēru amatu izveidošanu.

Kā norādīts lēmumprojektam pievienotajā paskaidrojuma rakstā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka mēnešalga 2021.gadā būs 3281 eiro. Izveidojot trešo Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, kopā gadā būs nepieciešami papildu finanšu līdzekļi 48 857 eiro.

Gadījumā, ja kāds no Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekiem tiktu ievēlēts par Rīgas domes pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju, viņam būtu tiesības izvēlēties saņemt atalgojumu par vienu no minētajiem amatiem.

Domes pastāvīgo komiteju vēlēšana paredzēta pirmdien, 5.oktobrī.

Grozīts arī nolikuma punkts, paredzot, ka Rīgas domes patstāvīgo komiteju vadītāju vietnieka amats var būt algots. Līdz šim Rīgas domes komiteju vadītāju vietnieka amats nebija atalgots.

Arī šī ir koalīcijas vienošanās. Turklāt koalīcija vienojās, ka katram komitejas vadītājam būs divi vietnieki. Tādējādi Rīgas domē izveidoti 16 jauni atalgoti amati.

Kā iepriekš teica Staķis, viņš nesaredz iespēju šī gada pašvaldības budžetā paredzēt algas domes komiteju vadītāju vietniekiem. Tādēļ vietnieku atalgošana būšot nākamā gada budžeta jautājums.

Pašvaldības nolikumā arī iekļautas normas, kas nosaka, ka domes un domes komiteju sēdes var notikt attālināti. Tādējādi tiks nodrošināts domes darbs, ja tiks ieviesti stingrāki ierobežojumi Covid-19 dēļ.

Domes nolikumā noteikts, ka Finanšu un administrācijas lietu komitejā strādās 16 deputāti, Sociālo jautājumu komitejā - 14 deputāti, Pilsētas attīstības komitejā - 16 deputāti, Mājokļu un vides komitejā - 14 deputāti, Pilsētas īpašuma komitejā - 14 deputāti, Izglītības, kultūras un sporta komitejā - 16 deputāti, Satiksmes un transporta lietu komitejā - 17 deputāti, bet Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja - 13 deputāti.

Tādējādi tiek nodrošināts, ka katrs deputāts varēs strādāt divās komitejās.

KONTEKSTS:

Rīgas domes jaunajā koalīcijā darbosies "Attīstībai/Par"/"Progresīvie" (APP), "Jaunā vienotība" (JV), Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība (NA/LRA) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) jeb kopumā septiņas dažādas partijas.

APP vadīs Finanšu un administrācijas lietu komiteju, Izglītības, kultūras un sporta komiteju, Vides un mājokļu komiteju un Sociālo jautājumu komiteju. JV vadīs Pilsētas attīstības komiteju un Satiksmes un transporta lietu komiteju.

NA/LRA pārstāvis vadīs Pilsētas īpašuma komiteju, bet JKP - Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti