Rīgas domē virza ieceri maksas stāvvietās atjaunot riepu bloķēšanas kārtību

Ar pozīcijas partiju deputātu balsu vairākumu Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos par pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanu un lietošanu, tostarp ieceri bloķēt parādnieku automašīnu riepas.

Atbalstītajos grozījumos ieviesti vairāki jaunumi. Piemēram, dome atsakās no skaidras naudas norēķiniem, jāmaksā būs arī par piekabes nolikšanu, bet samaksu par stāvvietu noteiks pēc mašīnas numura, tāpēc čeks vairs nebūs jāliek logā.

Taču opozīcijas deputāti iebilda pret ieceri parādnieku mašīnām trešajā nemaksāšanas reizē uzlikt riepu blokatorus. Patērētāju tiesību sargi jau pirms vairākiem gadiem atzina, ka tāda prakse ir pārāk agresīva un pretēja Civillikumam.

Tomēr Satiksmes komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”) “klamburu” likšanu uzskata par samērīgu: “Tieši tām mašīnām, kuru īpašnieks trešo reizi nav samaksājis noteikto sodu. Pēc otrās reizes viņam tiks piestiprināts paziņojums četrās valodās, ka tas ir otrs pārkāpums. Ja nebūs samaksāti attiecīgie sodi, pie trešā pārkāpuma var tikt piemērota bloķēšanas ierīce. (..) Pieļauju, ka pie pirmās reizes uzreiz bloķējot, tas nav pārāk ētiski un tiesiski. Bet šeit brīdina jau pie otrā nesamaksātā soda.”

Ja arī Rīgas dome atbalstīs ieceri par riepu blokatoru ieviešanu un citus maksas stāvvietu noteikumu grozījumus, tiem saskaņojums vēl būs jāsaņem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti