Rīgas dome nolemj likvidēt nodibinājumu «Riga.lv»

Kaut gan Rīgas dome joprojām ir bez mēra un koalīcijas, deputāti trešdien, 10. jūlijā, vienbalsīgi nolēma likvidēt skandālos ierauto nodibinājumu “Riga.lv”. 

To par izšķērdību un nesaimnieciskumu asi kritizējusi Valsts kontrole. Revidenti secinājuši, ka nodibinājums bez skaidra pamatojuma saņēmis dāsnas pašvaldības dotācijas vairāku miljonu eiro apmērā, turklāt “Riga.lv” funkcijas pārklājušās ar Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļu.

“Vienotības” deputātu frakcija rosināja arī celt regresa prasības pret deputātiem, kas balsojuši par dotāciju piešķiršanu “Riga.lv”, taču priekšlikums vairākuma atbalstu domē neguva.

“Riga.lv” valde deputātiem norādīja, ka nodibinājuma likvidācija ilgs vairākus mēnešus.

KONTEKSTS:

Nodibinājums "Riga.lv" tika izveidots pirms aptuveni piecarpus gadiem, un tā galvenais uzdevums ir informēt sabiedrību par norisēm pašvaldībā, kā arī tās kapitālsabiedrībās. "Riga.lv" pārraudzība uzticēta Rīgas domes Sabiedrisko attiecību daļai.

Nodibinājuma “Riga.lv” finanšu saimniecība izgaismojās pavasarī pēc tam, kad Valsts kontrole pēc Rīgas Tūrisma attīstības biroja un “Riga.lv” izrevidēšanas paziņoja, ka abos nodibinājumos pašvaldība trīs gadu laikā nesaimnieciski un pat nelikumīgi izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Iepriekš domes pozīcijas vairākums noraidīja opozīcijas ierosinājumu likvidēt nodibinājumu “Riga.lv”. 

Ideju likvidēt nodibinājumu “Riga.lv” līdz šim teorētiski ir atbalstījuši “Gods kalpot Rīgai” politiķi – arī vicemērs un mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti