Rīgas dome Lāčplēša ielā piemērojusi iegruvušajai ēkai grausta statusu

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija Lāčplēša ielā 123b esošo ēku klasificējusi par B kategorijas vidi degradējošu būvi, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Ēka pieder SIA "Amplion Trust" kopš šī gada jūnija, un kopējā zemes vienības platība ir 1520 kvadrātmetri.

Departamenta rīcībā esošais atzinums liecina, ka ēkas tehniskais stāvoklis vērtējams kā neapmierinošs. Atsevišķas fasādes ķieģeļu ķīļveida pārsedzes atrodas pirmsavārijas stāvoklī, bet ēkas austrumu puses pārsegumi visos stāvos ir avārijas stāvoklī. Tāpat ir iebrucis ceturtā stāva austrumu puses gaiteņa pārsegums aptuveni 25 kvadrātmetru platībā. 

Ēkas īpašnieki domi informējuši, ka saistībā ar griestu iegrūšanu Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību. Minētā kriminālprocesa ietvaros īpašnieki ir parakstījuši apliecinājumu, ka ēkā netiks veikti nekādi remonta darbi līdz brīdim, kamēr Valsts policija paveiks nepieciešamās darbības.

Līdz ar to īpašnieki patlaban neprognozē, kad varētu veikt nepieciešamos remontdarbus.

Dome gan uzlikusi par pienākumu nodrošināt pasākumus bīstamības novēršanai līdz 24. janvārim.

KONTEKSTS:

Ēka Rīgā, Lāčplēša ielā 123b, kurai 12. oktobrī vienā no stāviem iegruva griesti, nav ekspluatējama. Tāpēc aptuveni 60 nama īrniekiem ir jāmeklē jauni mājokļi, informēja ēkas īpašnieku SIA "Amplion Trust" pārstāvis advokāts Roberts Kantsons.

Uzņēmuma nolīgtais būveksperts ir veicis ēkas apsekošanu un konstatējis, ka tā ir dzīvošanai bīstama un nav ekspluatējama. Saskaņā ar Rīgas pilsētas būvvaldes lēmumu uzņēmumam ir uzlikts par pienākumu ēku nožogot, bet atsākt tās izmantošanu varēs tikai pēc visu nepieciešamo remontdarbu veikšanas.

Bez pajumtes un sadzīves palikušajiem Lāčplēša ielā iegruvušā nama īrniekiem īpašnieks piedāvā kompensāciju 1000 eiro apmērā par līguma laušanu, savukārt Rīgas dome - krīzes situācijas pabalstu vienas vai divu minimālo algu apmērā un pagaidu mājvietu ēkā, kuras telpas pati atzīst par sliktā stāvoklī esošām, noskaidroja aģentūra LETA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt