4. studija

Kāpēc no Rīgas jāizved pilnīgis visas lapas?

4. studija

Ar gāzi - joki mazi!

Siltums aiz atslēgas...

Rīgā nama iemītniekiem nākas salt, jo pagraba īpašnieks neļauj piekļūt siltumtīkliem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kādā mājā Rīgā, Lāčplēša ielā, 11 dzīvokļi palikuši bez centrālās apkures, jo pagrabtelpu īpašnieks neļauj piekļūt nama siltumtīkliem, lai pieslēgtu apkuri, un prasa nomas maksu.

Arnis nesen nopirka dzīvokli Lāčplēša ielā kādā namā, kur ir paredzēta centrālā apkure. “Ievedu meistaru, meistars saka, ka auksti radiatori. Zvanīju tālāk apsaimniekotājam, kurš saka, ka pagrabā ir īpašnieks, pie kura ir siltuma krāni, viņš ir aizgriezis un prasa kaut kādu kompensāciju. Visi dzīvokļi, kas ir virs mana dzīvokļa, ir bez siltuma,” stāsta Arnis.

Mājas apsaimniekotājs Andrejs iepazīstina ar mājas plānu un situāciju: “Lūk, ir ieeja uz kāpņu telpu, kas ved uz pagrabu, šeit atrodas siltummezgls, bet šeit atrodas Fedotova un Taisijas īpašums, ar kuru pēc pilnvaras rīkojas Marks Fedotovs un nelaiž ne tikai pie siltummezgla, bet vispār pat kāpņu telpā, kas ir koplietošanas telpas.”

Kādēļ pagraba īpašnieks pēkšņi nolēmis tik skarbi izrīkoties ar pārējiem kaimiņiem, nevienam nav skaidrs. Lai piekļūtu kopīpašumam, saukta arī policija. “Policija ir pateikusi, ka tas ir civilstrīds. Līdz ar to vienīgais, kas atliek, kā apsaimniekotājs teica, ir tiesu darbi,” saka Arnis.

Sazinoties gan ar Rīgas pašvaldības, gan Valsts policiju, abos gadījumos ieteica palīdzību meklēt pie juristiem. “Policisti parasti negrib skatīt šādus jautājumus, uzskatot tos par civiltiesiskiem strīdiem, kas jārisina tiesā. Bet, tā kā tiesa nevar atrisināt apkures pieslēgšanu momentā, nedēļas laikā, kā vajadzētu aukstā laikā, faktiski šie strīdi paliek bez risinājuma,” norāda jurists Andris Vilks.

Visvienkāršāk situāciju būtu atrisināt, ja kaimiņi spētu savā starpā vienoties, taču izskatās, ka pagraba īpašniekam ir savi plāni. “Kamēr nebūs līguma par īri, neviens tur iekšā netiks. Aizmirsti!” tā īpašnieks telefoniski atbild apsaimniekotājam.

“Agrāk viņš klusēja, tagad izdomājis mūs šādi šantažēt.

Dažiem no īpašniekiem viņš ir nosūtījis vēstuli un par tiem 3,9 kvadrātmetriem gribēja 60 eiro mēnesī,” stāsta apsaimniekotājs Andrejs.

Jurists Vilks to uzskata par izspiešanu: “Ja viņš nelaiž, tad viņš ir patvaļīgi rīkojies. Ja viņš par to vēl pieprasa kaut kādu naudu, faktiski tas ir naudas izspiešanas mēģinājums, cilvēkam liekot ciest – cilvēki paliek bez apkures.”

Izskatās, ka cīņa varētu ieilgt. Jurists mudina dzīvokļu īpašniekus rakstīt iesniegumus Valsts policijai un pašvaldības policijai par patvaļīgu darbību no īpašnieka, kas neļauj pieslēgt apkuri. Vienlaikus būtu jāvēršas ar prasību tiesā par pienākuma uzlikšanu pieslēgt apkuri.

Viņš arī norāda, ka normatīvajos aktos neesot noregulēts līdzīgs jautājums par to, lai dzīvokļu īpašnieki var netraucēti lietot savu īpašumu šādos gadījumos. Tāpēc par šo jautājumu var vērsties arī Tiesībsarga birojā.

Tā kā daļa pagraba pieder visiem mājas iedzīvotājiem, jurists norāda – viņi ir tiesiski savā īpašumā ienākt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti