Rīgā aukstākajos mēnešos siltuma cena būs mazāka

Aukstākajos mēnešos – decembrī, janvārī un februārī – Rīgā siltumenerģijas cena būs zemāka, informēja „Rīgas siltuma" pārstāve Linda Rence.

AS „Rīgas siltums" siltuma cena no šā gada 1.decembra būs 40,34 lati par megavatstundu (Ls/MWh) (57,40 EUR/MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 11% mazāka nekā pērnā gada decembrī, kad tā bija 45,42 Ls/MWh (64,63 EUR/MWh) bez PVN.

Uzņēmums prognozē, ka arī janvārī un februārī saglabāsies šāds zems siltumenerģijas tarifs 40,34 Ls/MWh (57,40 EUR/MWh) bez PVN.

Siltuma cena no šā gada 1.novembra bija 40,99 Ls/MWh (58,32 EUR/MWh) bez PVN. Tā bija par 10% mazāka nekā 2012.gada novembrī, kad siltuma cena bija 45,42 Ls/MWh (64,62 EUR/MWh).
Siltumenerģijas tarifa samazinājums iespējams, sarūkot dabasgāzes cenai, kā rezultātā arī iepirktā siltumenerģija ir kļuvusi lētākā, turklāt no 1.jūlijā ir spēkā zemāki siltumenerģijas tarifi, kas samazināti par 3%, pateicoties izbūvētajām atjaunojamo energoresursu siltumcentrālēm Ziepniekkalnā un Zasulaukā.

Siltumenerģijas tarifs decembrī, janvārī un februārī noteikts, pamatojoties uz akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" šī gada 10.decembra publicēto paziņojumu par dabasgāzes tirdzniecības cenu 200 lati par tūkstoti kubikmetru Ls/tūkst.nm3 (284,57 EUR/ tūkst.nm3) decembrī un prognozēm janvārī un februārī.

AS „Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. 77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometri, no kuriem 74% ir uzņēmuma īpašums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti