Dienas ziņas

Jaunās māmiņas sāk savu uzņēmējdarbību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bērni atstarojošās vestes nēsā arī dienā

Rēzeknes novadā ar atstarojošajām vestēm apgādā visus mazos bērnus

Lai radinātu bērnus ievērot noteikumus, kas paredz tumšajā diennakts laikā nēsāt atstarojošo vesti vai apģērbu ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem, Rēzeknes novadā ar vestēm apgādāti visu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un pirmo klašu skolēni. 

Rēzeknes novada Maltas pirmsskolas izglītības iestādes “Dzīpariņš” rotaļu laukumā valda rosība - uzģērbuši atstarojošās vestes, visu piecu grupiņu audzēkņi, kopskaitā vairāk nekā 100 bērni, īsi pirms pusdienām piedalās āra aktivitātēs. Atstarojošās vestes viņi nēsā gan diennakts tumšajā laikā, gan arī pa dienu.

Pērnā gada nogalē Rēzeknes novadā ar atstarojošām vestēm apgādāti 1200 bērnudārzu un pirmo klašu audzēkņi. Un vestes jau kļuvušas par sava veida Rēzeknes novada bērnu atpazīstamības zīmi. Šādu izglītības pārvaldes iniciatīvu atzinīgi vērtē arī pedagogi un bērnu vecāki.

Maltas bērnudārza vadītāja Alīna Čistjakova atzīst, ka, iespējams, ne visi vecāki var atļauties iegādāties vestes, bet tagad tas viņiem nav jādara. “Un tā ir kā piederības sajūta, kad iet bērniņš, mēs jau zinām, ka tas ir mūsējais bērniņš. Mazais gājējs mums tagad ir drošībā. Viņš ir maziņš, nepamanāms, un tie mazie atstarotāji ne vienmēr pilda savas funkcijas. Vestītes mēs nēsājam labprāt,” stāsta Čistjakova.

Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra piebilst, ka tā varbūt arī veidojas pieredze, kad bērni pēc tam 5. un 6. klasē  jau domās par to, ka tā ir pirmā nepieciešamība.  

Rēzeknes novadā ir 18 pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī vairākas pirmsskolas grupas, kas piesaistītas vidusskolām, un katrā no tām regulāri notiek mācībstundas par drošību uz ceļa, pie ūdens krātuvēm un citviet.

“Mēs arī stāstām, cik ir droši uz ielas atrasties, cik ir droši vairīties no svešiem cilvēkiem. Mēs drošībai pievēršam diezgan lielu nozīmi,” uzsver Alīna Čistjakova.

Iniciatīvas – apgādāt mazākos novada iedzīvotājus ar atstarojošām vestēm – mērķis ir mudināt bērnus un viņu vecākus pievērst lielāku vērību ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai. Speciālisti cer, ka šo pieredzi pārņems arī citas organizācijas.

“Es domāju, ka šajā gadījumā ne tikai pašvaldībai, bet arī vairākām institūcijām, apdrošināšanas kompānijām vajadzētu padomāt, parūpēties ne tikai akcijas veidā kaut kādu daļu uzdāvināt bērniem, un viņi to nomet plauktā un viss, bet lai tas būtu organizēti,” saka Guntars Skudra.

Jau šonedēļ atstarojošās vestes saņems vēl 500 Rēzeknes novada sākumskolēni. Reidos novērots, ka ir grūti pamanīt pat pieaugušos, kas pa ceļu pārvietojas bez atstarojošās vestes, un ir svarīgi atgādināt sabiedrībai par atstarojošo elementu nozīmi. Tie palīdz ne tikai izvairīties no negadījuma, bet glābj arī dzīvību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti