Dienas ziņas

Apbalvoti erudītākie skolēni eksaktajās un dabaszinātnēs

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Ceturtā līmeņa jaunsargu nometne Rēzeknes novadā

Jaunsargu 4. līmeņa noslēdzošā nometne – šogad Rēzeknes novadā

4. līmeņa jaunsargu nometnes katru reizi notiek tuvu vietai, kur Neatkarības atjaunošanas dienā gaidāma svētku militārā parāde, un šogad jaunieši no visas Latvijas pulcējās Rēzeknes novadā. 4. līmenis jaunsargu kustībā ir noslēdzošais, un pēc sekmīgas tā nokārtošanas ir arī priekšrocības atlasē, stājoties Nacionālajos bruņotajos spēkos un citās ar aizsardzības nozari saistītās struktūrās.  

Reakcija uz pretinieka uguni, slēpņu izveide un orientēšanās mežā ir vienas no aizraujošākajām nodarbībām Jaunsargu nometnēs. Šoreiz aptuveni 85 jaunieši no visas Latvijas jau iepriekš iegūtās zināšanas un prasmes kārtoja pārbaudēs noslēdzošajā – 4. līmeņa jaunsargu nometnē.

"Lauka kauju iemaņas, kurā ir pārvietošanās veidi, apvidus novērošana, maskēšanās, uguns un kustība. Ir brīži, kad patiešām liekas, ka puisim patiešām būtu bijis daudz vieglāk. Ir labi instruktori, kas arī palīdz tikt tam cauri," atzina nometnes dalībniece Agnese no Madonas.

Jaunsargs no Jēkabpils Ralfs Valters stāstīja: "Tikko izgāju orientēšanās kursu pa mežu, paskraidījām, atradu desmit punktus, teorētiskās zināšanas pirms tam arī pārbaudīja. Ir iespēja uzzināt daudz ko jaunu, kā arī pašaut ar mazkalibriem un, ja sasniedz 18 gadu vecumu, ar triecienšautenēm G-36".  

Valsts robežsardzes koledžas lauku mācību centrā "Janapole" Rēzeknes novadā jaunieši būs četras dienas, un šogad vairums nometnes dalībnieku nāk no Latgales reģiona. Pirms tam pirmos trīs līmeņus jaunsargi apguva katrs savā novadā.

"Viņiem patīk aktivitātes, piesaista lielā mērā šaušana, lauka kaujas iemaņas. Tās ir tādas, ko neviena cita interešu izglītība nevar piedāvāt.

Vēl kaut kas varbūt ir biatlona federācijai, kur ir šaušana ar mazkalibra šauteni, slēpošana, bet Jaunsardzē tas ir vairāk izteikts, un nāk pie mums tādi, kas ir tendēti uz līderību, militārām interesēm," stāstīja Jaunsardzes centra 4. līmeņa nometnes vadītājs, štāba virsseržants Dainis Gudermanis.

Jaunsardzes centra 3. novada pārvaldes jaunsargu instruktore Sabīne Širaka piebilda, ka "visās disciplīnās ir kaut kas, kas jāuzlabo, kaut kas, kas bišķiņ piemirsies, bet pārsvarā visi ir ļoti zinoši. Šeit ir atbraukuši ļoti prasmīgi, ļoti labi sadarbojas komandās, ja kāds kaut ko nezina, tad pastāsta, pamāca, parāda, prasa viens otram".

Stājoties Nacionālajos bruņotajos spēkos, Valsts policijas, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības, kā arī Valsts robežsardzes koledžās 4. līmeni ieguvušajiem jaunsargiem atlasē vienāda punktu skaita gadījumā vai citos kritērijos ir priekšroka.

"Ir priekšrocības, es personīgi vēlos stāties Zemessardzē pēc šīs nometnes tieši uz bataljonu, un nevajag iet pamatapmācībā, jo pielīdzina 4. līmeni ar pamatapmācību Zemessardzē," atzina jaunsargs no Jēkabpils Ralfs Valters.

Jaunsardzes centrs 4. līmeņa jaunsargu nometnes un eksāmenus organizē vienu reizi gadā, to laikā jaunieši gatavojas arī Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētku militārajai parādei.

"Ierindas apmācību jaunieši ir nokārtojuši. Viss kārtībā, soļot esam iemācījušies. To jūs arī redzēsiet 4. maija parādē. Jaunsardze kopā ar visām pārējām NBS vienībām, ugunsdzēsējiem, policiju piedalās arī Latvijas Neatkarības atjaunošanas parādē.

4. maijā nometne noslēgsies, galveno militāro parādi, kā arī citus Brīvības svētku pasākumus visas dienas garumā jaunsargi apmeklēs Rēzeknes pilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti