Rēzeknē rinda uz balkonu labošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pirms nedēļas notikušais negadījums Rīgā, kad daudzdzīvokļu mājas balkona konstrukcija sabruka un vīrietis, kurš atradās uz tā, slimnīcā nomira – ir aktualizējusi nopietnu problēmu. Arī Rēzeknē iedzīvotāji pēc negadījuma Rīgā sāk vairāk ziņot namu apsaimniekotājiem par balkonu drošību, tomēr ir jāstāv rindā, lai tos salabotu.

Rēzekniete Natālija dzīvo ceturtajā stāvā. Šobrīd viņas dzīvokļa balkons tiek remontēts. Darbiem bija pienācis pēdējais laiks, jo tas bija bīstams gan dzīvokļa iedzīvotājiem, gan garāmgājējiem. Lai apsaimniekotājs balkonu salabotu sievietei nācās gaidīt pusgadu.

"Man balkonam bija caurums, armatūra tā sapuva viss krita lejā un metāla apmales kļuva vaļīgas un man bija bail, ka balkons var sabrukt," stāsta Latgales reģionālajai televīzijai rēzekniete Natālija.

Neturas klāt apdares materiāls, sarūsējušas metāla konstrukcijas, drūpoša betona pamatne, no augšējā stāva balkona pa sienu tek ūdens – šādu problēmu Rēzeknes daudzdzīvokļu māju balkoniem netrūkst.

"Mums ir ļoti veca māja, balkoni arī ir veci, armatūra krīt nost, vajag kaut ko darīt. Esam sūdzējušies, taču nepievērš uzmanību," stāsta rēzekniete Jekaterina. Taujāta vai nebaidas tur iet, atzīst, ka ir. "Man vecākā māsa saka, lai neejot uz balkona, var uzkrist virsū un nosist," viņa klāsta.

Šogad pilsētā balkonu problēmai beidzot sāk pievērst uzmanību. Tomēr laikam ejot daudzdzīvokļu māju infrastruktūra kopumā kļuvuši dramatiska, ir situācijas, kad darbi tiek darīti novēloti, un nav skaidrības ar ko sākt.

"Tie balkoni vienkārši drūp, un tur tikai var pagarināt to mūžu balkoniem. Es domāju šeit īstenībā prioritātes noteiksim, kur tas ir bīstamāks un tā pakāpeniski veidosim balkonu rindu, savādāk nevar pievērsties tikai balkoniem, ir citas problēmas," saka „Rēzeknes Namsaimnieks” valdes loceklis Vjačeslavs Spičs.

Ir situācijas, kad balkons jau celtniecības gaitā ir uzcelts nepareizi, tā pamatnei jābūt ar slīpumu uz āru, lai mitrums nekrātos, ja šāda kļūda pieļauta - grūti ko mainīt. Tāpat arī iedzīvotājiem jābūt vērīgiem un pašiem jādomā par balkonu stāvokli.

"Ja viņam parādās rūsa, kaut ko vajag apstrādāt - pēc tam konskturcija stāvēs ilgāk," norāda „Rēzeknes Namsaimnieks” darba organizācijas inženieris Aivars Stikuts.

Pareizāk gan būtu, ka vienā mājā vienlaicīgi visi balkoni tiktu sakārtoti, tomēr tādu greznību lielākā daļa māju iedzīvotāji no saviem uzkrājumiem nevar atļauties, jo mājām nepieciešami arī citi tik pat steidzami darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti