«Kam pieder Krima?» – Rēzeknes jaunā vicemēre domes sēdē nevēlas atbildēt

Par Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieci ar valdošās partijas "Kopā Latvijai" balsīm ceturtdien, 28. martā, ievēlēta partijas valdes locekle Karīna Bartkeviča. Viņa gan atteicās atbildēt uz jautājumu – "Kam pieder Krima?", tādēļ opozīcija pameta sēdi.

Rēzeknes domes sēdē darba kārtībā šodien bija tikai viens jautājums – par priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu. Bartkevičas kandidatūru izvirzīja domes priekšsēdētājs Aleksejs Stecs ("Kopā Latvijai"), atsaucoties uz viņas pieredzi darbā pašvaldībā, jo līdz šim viņa strādājusi par pašvaldības iepirkumu nodaļas vadītāju.

Uz sēdi bija sanākuši visi 13 deputāti, taču 5 opozīcijas deputāti sēdi pameta pēc tam, kad opozīcijas deputāte Ināra Groce no partiju apvienotā saraksta topošajai priekšsēdētāja vietniecei pajautāja – kam pieder Krima, bet Bartkeviča ("Kopā Latvijai") atteicās atbildēt, sakot, ka šādam jautājumam neesot saistības ar amatu, uz kuru viņa tiek virzīta. 

Pēc sēdes Rēzeknes mērs Aleksejs Stecs atbildēja, ka viņam neesot šaubu par savas vietnieces lojalitāti. 

Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksejs Stecs
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Sazvanīta jau pēc sēdes, Bartkeviča tomēr atbildēja uz jautājumu, kam pieder Krima, sakot, ka Ukrainai. 

Rēzeknes vicemēre Karīna Bartkeviča
00:00 / 00:13
Lejuplādēt

Līdz šim Bartkeviča bija Rēzeknes pašvaldības Iepirkumu nodaļas vadītāja. Par deputāti viņa sāka strādāt vien 20. martā pēc tam, kad veselības problēmu dēļ mandātu nolika Aleksandrs Irišins ("Kopā Latvijai"). 

Šobrīd valdība turpina virzību uz Rēzeknes domes atlaišanu un tiek komplektēta iespējamā 3 administratoru komanda, kas pārņems darbu pilsētas domē.

KONTEKSTS:

Rēzekne pirms aptuveni pusgada nonāca pamatīgās finanšu grūtībās, kuru dēļ amatu zaudēja arī līdzšinējais mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai"). Politisko krīzi valstspilsētā vēl vairāk pastiprināja domes nespēja pieņemt 2024. gada pašvaldības budžetu.

Sabalansēta budžeta pieņemšana bija viens no nosacījumiem, lai pašvaldība saņemtu valsts aizdevumu 5 miljonu eiro apmērā, taču pašvaldība pēdējā dienā budžeta jautājumu pat neiekļāva domes sēdes darba kārtībā.

Vēlāk gan pašvaldība apņēmās samazināt budžeta izdevumus par 3,5 miljoniem eiro, lai stabilizētu pilsētas finanšu situāciju, un apstiprināja sabalansētu budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti