Rēzeknē izveidota anonīmo alkoholiķu grupa

Alkoholisms – tā ir nopietna problēma, ar kuru saskaras gan dažādu sociālo slāņu, gan vecumu cilvēki. Atkarību no alkohola var uzskatīt par mūža slimību, jo cilvēks pat pēc vairāku gadu atturības nespēs lietot alkoholu kontrolētā veidā - ar atkarību alkoholu lietot nedrīkst nemaz. Lai palīdzētu saglabāt skaidrību, Latvijā darbojas anonīmo alkoholiķu grupas. Tāda pavisam nesen izveidota arī Rēzeknē, kur notikušas pirmās anonīmo alkoholiķu tikšanās.

Latvijas Radio bija iespēja ielūkoties Rēzeknes anonīmo alkoholiķu grupas otrajā sanāksmē. Uz galda iedegta dzeltena svece, šķīvī cepumi, ir iespēja pagatavot tēju vai kafiju. Grupā piedalījās Andrejs un Juris, kuri ir anonīmo alkoholiķu sadraudzības dalībnieki. Viņi ar pārējiem dalījās savā pieredzē.

"Tie, kas ir ilgstoši skaidrā, dalās ar savu pieredzi, ar izaugsmi, ar izmaiņām savā dzīvē, kas parasti ir pozitīvas, veiksmīgas. Ir atšķirība starp dzerošu cilvēku un nedzerošu. To var ieraudzīt grupā, anonīmo alkoholiķu sapulcē”, skaidro Juris, kurš jau vairāk nekā astoņus gadus nelieto alkoholu. Vīrietis var salīdzināt, kāda bija dzīve tad un kāda ir tagad.

“Alkohols izjauca arī manu ģimeni, manas attiecības," stāstīja Juris, norādot - tāpēc viņš pārtrauca lietot alkoholu, pēc kā izdevās izveidot jaunu ģimeni.

Uz tikšanos bija atnākuši vēl divi. Viņi runāt par savām problēmām ar Latvijas Radio atteicās, vien atzina, ka vēlas savā dzīvē ko mainīt un meklē palīdzību. Šai nelielajai kompānijai pēc brīža piebiedrojās vēl divi, kas bija gatavi stāstīt par sevi.

Edgaru uz anonīmo alkoholiķu tikšanos pierunāja nākt viņa draugs Andris, kuram, kā pats saka, bijusi atkarība gan no alkohola, gan narkotikām, tomēr vīrietis atrada spēku sevī, lai teiktu atkarībai nē.

"Es esmu šeit tāpēc, lai anonīmie alkoholiķi nākotnē nesabruktu, tāpēc ka Rēzeknē jau nomainījušās tik daudz grupu. Atveseļošanās procents niecīgs, tas ir tik niecīgs, ka bailes nosaukt," atzīst Andris.

Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 60 anonīmo alkoholiķu sadraudzības grupu.

Rēzeknē jau ilgāku laiku nebija šādas kustības. Tāpēc ir mēģinājums atkal atsākt grupu tikšanos un tādā veidā palīdzēt atkarībās nonākušajiem.

Atkarība - tā ir nopietna problēma, pārliecināts ārsts, narkologs Jāzeps Korsaks. "Alkoholisms skar arī jaunus cilvēkus, un jauniem cilvēkiem pievienojas vēl modes lieta – narkotikas."

Cilvēkus, kuri slīkst atkarībās, ne ģimene, ne ārsts nevar emocionāli tik labi saprast, kā tas, kurš pats piedzīvojis līdzīgu problēmu. Tāpat vien ar medikamentiem šai slimībai nevar līdzēt, secinājis Korsaks, strādājot savā ikdienā ar alkoholiķiem.

"Mēs, narkologi, varam medicīnisko pusi - piemeklēt zāles, stingrākas, vieglākas, atkarībā no tā, kādas ir vajadzīgas, bet to katras nedēļas, mēneša uzturošo savstarpējo atbalstu viņi var sniegt tikai viens otram," saka ārsts narkologs.

Anonīmo alkoholiķu grupa Rēzeknē tiekas reizi nedēļā. Šeit neviens nenosoda, nemēģina noskaidrot alkohola lietošanas iemeslu. Šeit māca to, ka arī bez alkohola var justies brīvi, uzticēties otram un svinēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt