Ārpus Rīgas

Aukstais pavasaris iekavējis mežu stādīšanu Vidzemē

Ārpus Rīgas

LLKC eksperts dārzkopībā Māris Narvils par skarbo laikapstākļu ietekmi uz augļu kokiem

Rēzeknē atklāj miljonu vērto āra baseinu ar džakuzi

Rēzeknē atklāj miljonu vērto āra baseinu ar džakuzi

Šonedēļ Rēzeknē atklāts Olimpiskā centra atklātais baseins. Tas būvēts ne tikai sportistu vajadzībām, bet arī kā daļa no atpūtas kompleksa. Kopējās baseina būvniecības izmaksas ir nedaudz vairāk par miljonu eiro. Vietēji iedzīvotāju viedoklis attiecībā uz jauno baseinu un tā lietderību atšķiras.

Rēzeknes Olimpiskā centra teritorijā atklāts jaunuzbūvētais āra peldbaseins. Lielākā daļa uzrunāto rēzekniešu par to, ka jaunais baseins jau uzbūvēts, pagaidām nezina. Tikmēr orķestra pavadījumā svinīgā ceremonijā pirmie ūdeni iemēģina lielie vīri, tostarp pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs un viņa brālis Mihails, kura būvfirma “Latgalija” cita starpā arī veica vairāk kā miljons eiro vērtā baseina būvniecību. Nevar nepieminēt, ka pilsētas sportistus, jaunos peldētājus atklāšanas dienā šeit manīt nevarēja.

Sešu celiņu 25 metrus garais peldbaseins atrodas blakus Rēzeknes Olimpiskā centra jaunajai viesnīcai. Tas būvēts ne tikai sportistu vajadzībām, bet arī kā daļa no atpūtas kompleksa, kuram līdzās ir arī bērnu baseins, džakuzi vannas un citi atpūtas un izklaides elementi. Rēzeknes Sporta pārvaldes vadītājs Nikolajs Krilovs pārliecināts, ka ar vienu nelielo pašvaldībai piederošo baseinu un vienu baseinu Robežsardzes koledžā Rēzeknei ir par maz:

“Kad treniņi notiek atklātajā baseinā, tas ir pavisam cits aerobais darbs. Tas ir ļoti svarīgs tieši peldētājiem, tieši sportistiem. Taču šis baseins nav tikai sportistiem, bet arī visiem iedzīvotājiem, ne tikai Rēzeknes, bet arī tuvāko pilsētu iedzīvotājiem.”

Tiesa, aptaujāto rēzekniešu domas par jaunā baseina izbūvi pilsētā atšķiras.

- Apskatīt jau vajag. Noteikti aiziesim. Es zinu, ka bērnam būs vasaras nometne un viņiem ieplānota baseina apmeklēšana arī ir. Es ļoti ceru, ka kaut kas arī taps papildus, piemēram, arī pensionāriem, bērniem un visām pārējām sociālajām grupām.

- Āra baseins? Neesmu dzirdējis? Citur lietderīgāk varētu izmantot naudu - ielas obligāti ir jālabo un arī pagalmi ļoti sliktā stāvoklī ir pilsētā.

- Cilvēkiem jau vajag atpūsties arī. Uz aizvērto baseinu 6. skolā vai robežsardzē ne visi iet, bet te atklātais baseins. Man liekas, ka vasarā būs ļoti daudz apmeklētāju.

Maksimāli ilgi baseinu arī vēsākā laikā varēs izmantot vien tad, kad tiks pabeigta galvenā Olimpiskā centra ēka ar ledus halli. Te gan jāpiebilst, ka pagaidām šīs ieceres ir tikai projektā.

Tuvāko gadu laikā Rēzeknes pašvaldībai būs jārēķinās ar ievērojamām baseina uzturēšanas izmaksām.

Rēzeknes Olimpiskā centra valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs ir pārliecināts, ka ar laiku tēriņus izdosies samazināt.

“Šis baseins dos mums peļņu. Sakarā ar to, ka es zinu - Olimpiskā centra baseins Daugavpilī, tas ir ne atklātais baseins, bet zem jumta, tur peļņa ir laba. Apsaimniekošana pagaidām - jā, [dārga]. Pirmie divi gadi būs dārgi, bet tad, kad būs ledus halle mēs varēsim ņem siltumu no ledus halles un apsildīt visu baseinu un tas būs vispār nedārgi.”

Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs uzsver, ka šāda tipa baseins varētu piesaistīt ne tikai vietējos sportistus:

“Atklātā tipa peldbaseins noteikti ir interesants visiem profesionālajiem peldētājiem, sporta skolām, un es domāju, ja būs šis kompleksais piedāvājums ļoti labs, kas ietver ne tikai peldbaseinu, bet arī dzīvošanu, ēdināšanu, un šis piedāvājums būs labs ne tikai kvalitātē, bet arī samērīgs cenā, tad ar šo baseinu nepietiks, būs vajadzīgs vēl papildus, jo peldēšana vasarā ir ļoti liela problēma, jo lielākā daļa baseinu veras ciet, un tad Latvijā ir viens vai divi baseini, kas ir atvērti.”

Rēzeknes atklātā peldbaseina kopējās būvniecības izmaksas ir 1,13 miljoni eiro, no kuriem nedaudz vairāk kā 900 000 eiro sedz valsts finansējums, bet pārējais – no Rēzeknes pašvaldības budžeta.

Jāpiezīmē, ka sākotnēji pašvaldība plānoja atklātā baseina būvniecībai tērēt krietni mazāku summu, tomēr pēc būvnieku piedāvājumu saņemšanas un iepirkuma noslēgšanās izmaksu summa pieauga. Konkursā par atklātā baseina būvniecību bija iesniegti divi pieteikumi, no kuriem par uzvarētāju atzīts Rēzeknes domes priekšsēdētāja ģimenes celtniecības uzņēmums «Latgalija».

Pirmās peldēšanas sacensības jaunajā peldbaseinā plānotas jūnijā, bet iedzīvotāji to var izmantot jau tagad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt