Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Polijas veselības ministra masku afēra

Šodien – angļu valodas eksāmens vidusskolēniem

REPORTĀŽA: Vidusskolēni kārto angļu valodas eksāmenu

Vidusskolēni visā Latvijā otrdien, 2. jūnijā, kārtoja pirmo centralizēto eksāmenu – angļu valodā. Šogad eksāmens bija īsāks nekā citus gadus un tā norisi pavadīja vairāki drošības pasākumi, kas saistīti ar koronavīrusa izplatības ierobežošanu.

Kā norisinājās eksāmens Siguldas Valsts ģimnāzijā

Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni Latvijas Televīzijai sacīja, ka eksāmens šogad nav bijis pārlieku grūts. Arī Valsts izglītības satura centrā apliecināja – eksāmens norisinājies mierīgi.

Pirmās Siguldas Valsts ģimnāzijā iekšā laida eksāmena novērotājas, viņām bija jādezinficē rokas, jāuzliek sejas vairogs. Pēc tam ar divu metru distanci pagalmā rindā stājās 80 skolēni, kuriem  vispirms uzmeta aci medmāsa, tad dezinfekcija, maskas uzlikšana.

 

Ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns stāstīja: "Mēs vizuāli novērtējam kolēģus un jauniešus, kas ierodas skolā. Mums ir medicīnas personāls piesaistīts arī no otras skolas. Ir dezinfekcija, individuālie aizsardzības līdzekļi. Dažāda veida maskas." Uz jautājumu, vai ir kāds gadījums, kad kāds skolēns nav ticis pielaists pie eksāmena kārtošanas, direktors atbildēja noraidoši.

Skolas direktors atzina, ka sagatavošanās eksāmeniem šogad bijusi dubultliela, un skolēnus nācies likt pat ēdnīcā un aktu zālē.

"Tāda baigā satraukuma nav. Es jūtos diezgan gatava. Viss ir labi. Mani iepriecina, ka masku drīkstēs noņemt," atzīst skolniece Anna. Arī eksāmena kārtotājs Renārs jūtas gatavs. "Maskas traucē, ir ļoti neērti, bet, kad varēs noņemt, domāju, ka viss būs labi," piebilda Renārs. 

Starp skolēniem eksāmenu telpā nodrošināta vajadzīgā divu metru distance. Vienā telpā atradās 24 skolēni un eksāmena vadītājs.

Zālē iekšā līdzi drīkstēja ņemt tikai pasi, pildspalvu, dzeramo ūdeni un dezinfekcijas līdzekli. Tas vajadzīgs, kad masku noņem vai uzliek atpakaļ, eksāmenu pabeidzot vai dodoties uz labierīcībām. Arī to visu katrā telpā kontrolēja dežurants, kura uzdevums bija skolēnus pēc eksāmena pavadīt līdz durvīm tieši pa to pašu ceļu, pa kuru viņi ieradās.

Precīzi pulksten desmitos eksāmens sākās. Šoreiz tas bija īsāks nekā citus gadus. Eksāmens ilga trīs stundas bez pārtraukumiem. Ernests bija viens no pirmajiem, kas eksāmenu pabeidza. "Man gāja labi, likās salīdzinoši viegli. Tad jau redzēs, kādi būs rezultāti, bet tā es esmu priecīgs," sacīja Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Ernests.

Kā norisinājās eksāmens Rīgas Hanzas vidusskolā

13 534 skolēni Latvijā kārto pirmo – angļu valodas eksāmenuPaula Dēvica
Latvijas Radio viesojās Rīgas Hanzas vidusskolā, kur eksāmenu rakstīja 66 skolēni. Visiem bija jāievēro stingras drošības prasības gan pirms eksāmena, gan tā laikā.

 

Notikumu vidusskolā uzraudzīja pašvaldības policija. Visiem, kas ieradās, bija jāiet caur skolas sporta zāli, kur pie ieejas divi cilvēki koriģēja plūsmu, lai skolēni nepulcētos vestibilā. Tajā jauniešus sagaidīja skolas medmāsa Inta Apšiniece ar dezinfekcijas līdzekļiem un vienreizlietojamām sejas maskām.

"Durvis ir vaļā, viņš nekur telpā nepieskaras, sagaidām, nodezinficējam rokas, uzliekam masku, veicu vizuālu skrīningu – vai skolēna veselības stāvoklis vizuāli atbilst. Tad viņš paraksta apliecinājumu, ka nav izolācijā, pašizolācijā, karantīnā un nav bijis ārpus Latvijas, Igaunijas, Lietuvas," pārbaudes procesu izklāstīja medmāsa.

Ja skolēnam ir pamanāmas slimības pazīmes, tiek mērīta temperatūra. Un, ja tā ir augstāka par 37,5 grādiem, tad eksāmenu kārtot nedrīkst un tas ir jādara valsts noteiktajos papildtermiņos. Otrdien veselības pārbaudi Rīgas Hanzas vidusskolā izturēja visi. Un varēja doties uz kabinetu, kurā soli izkārtoti ar divu metru distanci, lai jaunieši drīkstētu rakstīšanas laikā noņemt sejas maskas.

Visi aptaujātie eksāmenu kārtotāji Rīgas Hanzas vidusskolā bija vienisprātis, ka tam pietiekami sagatavojušies bija jau martā, tāpēc šie divi mēneši, attālināti mācoties, neko neizšķirs. Tam piekrita arī skolas direktors Valdis Lapiņš.

"Viņš jau ir mācījies visus šos trīs vidusskolas gadus. Un tās zināšanas, kas viņam šodien ir jāliek lietā, ir pa visiem gadiem kopā iegūtas. Nu nevar skolnieks pa diviem mēnešiem kļūt tik vājš, ka viņš no 7, 8 vai 9 eksāmenu uzrakstīs uz 4. Tad es nezinu, kādam stresam vai nervu sabrukumam ir jābūt," sacīja Lapiņš.

Direktors uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrija rīkojusies ļoti pareizi, atceļot valsts pārbaudes darbus 9. klašu skolēniem, bet neatceļot vidusskolu beidzējiem. Viņiem otrdien angļu valodas eksāmena rakstiskajai daļai bija atvēlētas trīs stundas. Pēc divarpus stundām  skolēni sāka pamest eksāmena rakstīšanas telpu.

Visi uzrunātie uzskatīja, ka ar pārbaudījumu tikuši galā samērā labi. Mazliet jauniešus mulsinājušas izmaiņas eksāmena formā.

Daļai jauniešu otrdien notika arī eksāmena mutvārdu daļa, bet citi to kārtos rīt. Kopā eksāmenu angļu valodā otrdien rakstīja 13 534 skolēni, rezultāti būs zināmi nākammēnes.

Šonedēļ topošie vidusskolu absolventi kārto svešvalodu eksāmenus. Nākamajā nedēļā notiks pārbaudījums latviešu valodā un nedēļas noslēgumā arī matemātikā.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā līdz 9. jūnijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. 12. klašu eksāmenu sesija plānota no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet 9. klašu eksāmeni atcelti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt