REPORTĀŽA no pirmās darba biržas Ukrainas bēgļiem: Cerība atrast darbu – ap 100 darba meklētāju

Ap 300 interesantu šodien apmeklēja pirmo darba biržu, kas notika Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem. Biržā piedalījās septiņas Rīgas kapitālsabiedrības, piedāvājot vairāk nekā 170 vakanču. Apmēram 100 darba meklētāju no Ukrainas turpinās sarunas ar potenciālajiem darba devējiem par darba uzsākšanu.

REPORTĀŽA no pirmās darba biržas ukraiņiem: Cerība atrast darbu – aptuveni 100 darba meklētāju
00:00 / 03:38
Lejuplādēt

Jau tikko biržai darbu uzsākot, Rīgas atbalsta centrā ir liels cilvēku pieplūdums. Tie ir dažādu gadagājumu ļaudis no Ukrainas, kuri cer rast šeit kādu sev atbilstošu darba piedāvājumu.

Viens no pirmajiem darba biržā ieradies Pēteris no Hersonas. Viņš ir pāri pusmūžam, savā dzimtenē viņš ilggadīgi strādājis par galveno agronomu. Latvijā gatavs strādāt jebkādā darbā, kas viņa vecumam un prasmēm pa spēkam "Meklēju jebkuru darbu, ar kuru spētu tikt galā. Man ir tiesības, varu vadīt auto, varu strādāt arī par sētnieku. Nu ko padarīsi? Tagad ir tāds laiks, kad jābūt pateicīgam par jebkuru darbu, kurā var kaut ko nopelnīt iztikšanai un dzīvošanai.

Esmu jau arī pats centies atrast darbu, bet Latvijā ir pavisam cita sistēma nekā Ukrainā, tāpēc šādu darba biržu uzskatu par ļoti labu variantu."

Atbalsta centrā ieradies arī Pāvels, kurš ir horeogrāfs. Savai profesijai neko radniecīgu nav atradis, taču darba biržā ieguvis daudz izsmeļošas informācijas par darba iespējām Latvijā kopumā.

Latvijas Radio satiek arī Viktoriju no Kijevas un Alīnu no Berdjanskas:

Alīna: "Viena vakance mani ieinteresēja. Es paņēmu bukletu, kur par to var vairāk uzzināt. Palasīšu. Padomāšu. Tā saistās ar darbu "Rīgas mežos".

Viktorija: "Mums ir augstākā izglītība, bet mēs jau saprotam, ka Latvijā savā specialitātē mēs darbu atrast nevarēsim. Es, piemēram, esmu juriste. Mums ir jāmeklē kāds vienkāršāks darbs. Šodien mūsu meklējumi nevainagojās panākumiem, bet mēs uzzinājām daudz vērtīgas informācijas. Šodien īpaši daudz labu un cienījamu piedāvājumu bija mediķiem, mēs paņēmām bukletus un iedosim tos saviem draugiem, kas ir saistīti ar medicīnas jomu".

Pirmajā darba biržā piedalījās septiņas Rīgas kapitālsabiedrības, piedāvājot 177 vakances – no sētnieku, apkopēju un sezonas strādnieku darba līdz tehniskām profesijām un dažādu nozaru mediķu arodiem. 15 vakances piedāvāja "Rīgas satiksme".

"Mūsu uzņēmumā jau strādā seši cilvēki no Ukrainas, un mēs esam gatavi uzņemt vēl. Tādas profesijas, kurās mēs ilgstoši nevaram atrast vietējos speciālistus, ir, piemēram, elektronikas mehāniķis, remonta atslēdznieks, gaisa vada līniju elektromontieris. Ukrainā ir, cik es saprotu, šī nozare spēcīgi attīstīta, jā, labprāt, paņemsim darbā Ukrainas cilvēkus," norāda "Rīgas satiksmes" pārstāve Valda Pāvula.

Turpmāk darba biržas notiks regulāri un tajās būs aicināti piedalīties arī privātie uzņēmumi, stāstīja Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem vadītājs Pēteris Grūbe.

"Esam pieaicinājuši arī Nodarbinātības valsts aģentūru, ja kādai no pusēm ir kaut kādas neskaidrības vai darba devējiem ir jautājumi, kā pieņemt darbā ukraini, piemēram. Aģentūra palīdz ar konsultācijām uz abām pusēm. Paši sekosim līdzi, skatīsimies, labosim savas kļūdas, jo šis ir pirmais mūsu pilotprojektiņš šajā darba biržā. Mēģināsim katru nākamo taisīt arvien labāku," saka Grūbe.

Nākamā darba birža Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem plānota pēc aptuveni divām nedēļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt