Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

E.Smiltēns būs Reģionu apvienības premjera kandidāts

Reģionu apvienība nominē Smiltēnu premjera amatam

Latvijas Reģionu apvienības premjera amata kandidāts Saeimas vēlēšanās būs politiskā spēka valdes loceklis, Saeimas deputāts Edvards Smiltēns. Par to šodien izlēma Reģionu apvienības forumā.

Oficiāli Saeimā Smiltēns darbojas kā pie frakcijām nepiederošs deputāts. Iepriekš strādājis "Vienotības" Saeimas frakcijā. Par vienu no izaicinājumiem Smiltēns nosauca vajadzību panākt, lai iedzīvotāji savu dzīvi saistītu ar Latviju. Savā runā viņš kritizēja nodokļu reformu paužot, ka sistēma kļuvusi daudz sarežģītāka.

Viņš uzskata, ka veikts nevis nodokļu samazinājums, bet nodokļu sloga pārcelšana starp nodokļu pozīcijām:

„Es domāju, tam ir jābūt LRA uzstādījumam, ka

jābūt precīzi tēmētiem un tādā veidā sistēma kļūtu daudz saprotamāka nodokļu maksātājiem un ir skaidri jāparāda, kādu labumu cilvēki iegūst maksājot attiecīgo nodokli.

Piemēram, nekustamā īpašuma nodoklim ir jākļūst par infrastruktūras nodokli un tas jāiegulda pašvaldības infrastruktūrā. Un tad ir pilnīgi skaidrs, par ko tu to maksā un ko tu saņem atpakaļ. Ilgtermiņa veselības apdrošināšanai jākļūst par daļu no valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksām. Tādā veidā tiktu piešķirta daudz skaidrāka motivācija maksāt šīs iemaksas. Un ir jārada apziņa, ka valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas ir maksājums, kas tieši atgriežas atpakaļ pie maksātāja.”

Politiskā spēka reitings martā bija 1,6%. Tā par sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptaujas datiem iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija.

Konteksts:

Saeimas deputāts Smiltēns par izstāšanos no partijas "Vienotība" paziņoja pagājušā gada augustā notikušajā partijas kongresā, vienlaikus nolemjot nekandidēt uz partijas priekšsēdētāja amatu. Smiltēns izstājās arī no "Vienotības" Saeimas frakcijas.

Savukārt septembra vidū kļuva zināms, ka Smiltēns kļuvis par biedrības "Sabiedrība par labām pārmaiņām" (tagad ''Sabiedrība centriskai politikai'') valdes priekšsēdētāju.  

Ņemot vērā, ka politiskā kustība “Sabiedrība centriskai politikai” (SCP) kļuvusi par LRA sadarbības partneri, tās vadītājs Edvards Smiltēns novembrī tika ievēlēts LRA valdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti