Smiltēns pamet «Vienotību»

Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, kurš vēl šonedēļ bija iespējamais kandidāts uz “Vienotības” vadītāja amatu, sestdien, 19.augustā, partijas kongresā paziņoja, ka nepretendēs uz partijas priekšsēdētāja amatu un izstāsies no partijas.

Par to Smiltēns paziņoja savā uzrunā partijas kongresā. Viņš gan saglabās Saeimas deputāta mandātu un turpmāk Saeimā darbosies kā neatkarīgs deputāts. Citiem spēkiem viņš neplāno pievienoties un vēlas paņemt pauzi politikā.

Pēc Smiltēna lēmuma uz “Vienotības” vadītāja amatu palika tikai viens kandidāts – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Vēl sestdienas rītā, īsi pirms kongresa, kurā “Vienotība” pārvēl partijas vadību, Smiltēns apgalvoja, ka nav izlēmis par kandidēšanu un to izdarīs līdz savai uzrunai. 

Vita Anstrate: Par “Vienotības” kongresuVita Anstrate
  Smiltēns arī skaidroja, ka partijas biedru kongresā runās bija jaušams noskaņojums, ka ir svarīga stabilitāte, galvenais iekļūt nākamajā Saeimā. Taču, viņaprāt, nav svarīgi knapi pārvarēt 5% barjeru iekļūšanai parlamentā, bet gan kļūt par līderpartiju. Bet viņš neredz tam iespējas, ja liela daļa partijas uzskata, ka tāpat viss ir labi.

  Viņš arī norādīja, ka uzrunās bieži izskanēja vārds tiesiskums, taču, viņa ieskatā, svarīgāk par tiesiskumu ir taisnīgums.

  Smiltēns paziņoja, ka izpilda iepriekš solīto, gadījumā, ja partija no Saeimas frakcijas vadības neatsauks Solvitu Āboltiņu.

  “Es domāju, tas būtu lielākais traucēklis un Ahilleja papēdis, lai es spētu izdarīt jebko „Vienotībā”. Šodien mans sākotnējais plāns bija pieteikt jaunu „Vienotību”, ar pilnīgi jauniem principiem, ar pilnīgi svaigu skatījumu un faktiski sākt no šodienas partijas pārbūvi no iekšienes,” Latvijas Radio atzina Smiltēns.

  Smiltēns: Par aiziešanu no “Vienotības”Vita Anstrate
   “Nebūšu tāds, ka es kaut kā aizeju vai neaizeju, vai pa pusei aizeju. Protams, tas nozīmē arī aiziešanu no partijas frakcijas. Es vienkārši šodien sapratu, ka šī situācija ir tik samudžināta, tik sarežģīta. To atraisīt manā personā bija iespējams, bet kā es pieminēju stāstu par salauztiem kauliem, šie kauli būtu jālauž pārāk daudz un tas būtu pārāk sāpīgi,” sacīja Smiltēns.   

   Smiltēna uzruna bija ļoti emocionāla, un pēc tās daži kongresa dalībnieki pat raudāja.   

   Iepriekš Smiltēns uzstāja, ka partijai jānomaina Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, taču Solvita Āboltiņa šo amatu saglabāja.

    Smiltēns iepriekš teica, ka viņš nekandidēs uz "Vienotības" valdes priekšsēdētāja amatu, ja Āboltiņa turpinās vadīt frakciju. Smiltēns arī neizslēdza iespēju izstāties no partijas. Vēlāk deputāts norādīja, ka gala lēmumus pieņemšot kongresā.

   Smiltēns sestdien atgādināja, ka pieļāva iespēju izstāties no partijas, kad aicināja nomainīt Āboltiņu frakcijas vadītājas amatā. Tā kā tas nenotika, viņš tagad turēs savu solījumu, jo, paliekot partijā, viņam tiktu tas atgādināts, skaidroja Smiltēns.

   “Vienotību” šovasar pametuši tā sauktā „liberālā spārna” deputāti, un partijas jaunākie reitingi ir ļoti zemi. Partijas biedri cer, ka, ievēlot jaunu priekšsēdētāju, izdosies atgūt vēlētāju uzticību līdz Saeimas vēlēšanām, kas gaidāmas jau nākamgad. Pēc gada partijas grožus lēmis nolikt līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs.  

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti