Dienas ziņas

Polijā desmitiem tūkstoši protestē pret abortu aizliegumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Reformācijas diena Īvandes baznīcā

Reformācijas dienā Īvandē sakopj baznīcu

31. oktobris luteriskajā baznīcā ir Reformācijas diena. Kuldīgas novadā esošajā Īvandes draudzē tā notika neformālā gaisotnē, uzrunājot ne tikai draudzes cilvēkus, bet ikvienu interesentu to aizvadīt, sakopjot baznīcu.

Īvandes baznīca un tās gleznainā apkaime ievīta rudenīgā miglā, mazpamazām nāk ļaudis ar grābekļiem. Viņi atsaukušies mācītāja Mārtiņa Burkes-Burkevica ierakstam “Facebook”, ka ar Reformācijas dienas pārdomām 31. oktobrī Īvandes baznīcā nodarbosies pie sienu plaisu aizdari. Vajadzētu arī grīdas seguma izlīdzināšanu. Ārā ir arī lapas, kuras jāsagrābj. Aicināja pievienoties darbiem, protams, ievērojot visus ierobežojumus.

“Skrundas TV” uzrunātie cilvēki pauda – šāda darbošanās dod gan gandarījumu, gan atvaira drūmas domas.

“Citādāk pavadīta sestdiena, palīdzēts, lai ir gandarījuma sajūta par padarīto,” sacīja kuldīdzniece Līga Brūkle.

“Gadi daudz, bet gribās [palīdzēt], mājās negribas. Mēnesi atpakaļ vīrs aizgāja,” pastāstīja Kuldīgas Sv. Annas draudzes locekle Lidija Fidlere.

Tagadējā mūra baznīca iesvētīta 1816. gadā. Tā kā baznīcā nemitīgi bijis mitrums, šogad ar “Leader” projekta atbalstu sakārtoti ēkas pamati.

“Šodien es darbojos kā tāds plaisu aizlīdzinātājs, atkal tīri simboliski reformācijā atgriežoties atpakaļ,” saka mācītājs Burke-Burkevics.

31. oktobris kristīgajā pasaulē ir Reformācijas svētki jeb Ticības atjaunošanas diena. 1517. gadā Mārtiņš Luters publiskoja 95 tēzes par tālaika baznīcas praktizēto grēku atlaidu tirgošanas praksi, uzsverot, ka šāda rīcība bieži vien nesaskan ar Rakstu mācību. Reformācija 16. gadsimtā aptvēra visu Rietumu baznīcu, novedot to pie sašķelšanās Romas katoļu un protestantu daļās. Ar to sākās ne vien būtiskas pārmaiņas kristīgajā baznīcā, bet arī sabiedrībā kopumā.

“Luteram nebija doma kaut ko radīt no jauna, bet viņš gribēja atgriezties atpakaļ pie tā, kas ir patiess un īsts, un proti, tās ir attiecības. Ja mēs runājam par Dievu, tad attiecības ar Dievu. Ja tas ir kļuvis par kaut kādu kultu reliģisku, attiecīgu momentu stagnējošu, kas nav stagnējošu, kur vairāk nav patiesu attiecību, tad sākas problēma. Un Luters to bija uztvēris,” skaidroja Īvandes draudzes mācītājs.

Mārtiņš Burke-Burkevics kalpo Kuldīgas Svētās Annas, Īvandes, Lipaiķu un Ēdoles draudzēs. Reformācijas nozīme sestdien būs arī galvenā dievkalpojuma tēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt