Rātsnama zvaniem iedzīvotāji piedāvā 58 Raimonda Paula melodijas

Par godu komponista Raimonda Paula 80. gadu jubilejai Rīgas Rātsnama zvani februārī sāks atskaņot Maestro melodijas, kuras ieteikuši iedzīvotāji. Balsošana vēl turpinās līdz 1. februārim, taču jau tagad par absolūtu līderi izvirzījusies melodija no kinofilmas “Ilgais ceļš kāpās.” Daudz neatpaliek “Vella kalpu dziesma” un “Manai dzimtenei.” Kopumā pašvaldībā saņemti ieteikumi par 58 Maestro melodijām, informē domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Vēl līdz 1. februārim Rīgas domes sociālo tīklu profilos „Facebook” un „Twitter” var nodot ierosinājumus par to, kādas Raimonda Paula melodijas iedzīvotāji vēlētos dzirdēt Rātsnama zvanu repertuārā. Savus ieteikumus var sūtīt arī uz Rīgas domes e-pastiem [email protected] un [email protected] vai zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 80 000 800.

Plānots, ka Rātsnama zvani katru stundu spēlēs tikai Maestro melodijas. To pielāgošanu zvanu skanējumam veic komponists Mārtiņš Brauns, kurš jau adaptējis šobrīd zvanu atskaņotās melodijas. Komponists brīdina, ka melodiju apstrādes vajadzībām tuvāko pāris nedēļu laikā zvani tiks spēlēti dažādos laikos, ne tikai apaļās stundās. Tāpat jāatceras, ka zvanu skanējums ir specifisks un tiem nevar pielāgot kuru katru melodiju, tomēr komponists sola, ka iedzīvotāju iemīļotāko Paula dziesmu adaptācijas būs dzirdamas. 

Gaidāms, ka visas jaunās melodijas regulāri sāks skanēt no februāra vidus, tomēr precīzu datumu pagaidām pateikt nav iespējams, jo melodiju pielāgošana ir radošs process, kuru grūti ielikt precīzos laika rāmjos. Par dienu, kad zvani sāks atskaņot jaunās melodijas, tiks paziņots atsevišķi.

Kā zināms, šobrīd Rātsnama zvani no plkst. 8.00 līdz 23.00 ik pēc stundas atskaņo kādu klasisku un tautā zināmu skaņdarbu, starp kuriem nav nevienas Raimonda Paula melodijas. No Vācijas atvestie un šīs valsts speciālistu uzstādītie 30 datorizētie zvani uz Rātsnama terases sāka skanēt 2006. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti