Rīta intervija

Intervija ar Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani

Rīta intervija

RSU mācību prorektore Tatjana Koķe par medicīnas studentiem, konkurenci augstskolu vidū

Latvijas Radio vadītāja Sigita Roķe par NEPLP, pieci.lv satura izmaiņām, Ventspili

Radio vadītāja: NEPLP rīcība vairākos jautājumus rada neizpratni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nacionālās elektroniski plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīcība vairākos jautājumos ir radījusi neizpratni, intervijā Latvijas Radio (LR) raidījumā „Labrīt” otrdien, 11.jūlijā, sacīja radio vadītāja Sigita Roķe.

Aizvien mulsumu rada pagājušajā nedēļā padomes lemtais, ka radio kanālam pieci.lv 80% no pārraidītas mūzikas jābūt Latvijā radītai. „Pieci.lv” bija teju gandrīz sasniedzis par mērķi nosprausto auditoriju, kad pēkšņi NEPLP nāca klajā ar šādu ideju.

Viņa arī noraida padomes pārmetumus, ka radio ir uzblīdis administratīvais aparāts un neskaidra finanšu situācija.

Tieši pretēji – no 300 Latvijas Radio darbiniekiem tikai 17 darbojas administratīvajā daļā. Auditorkompānija „Deloitte” pat norādījusi, ka administratīvo darbinieku varētu būt vairāk. Arī finansiāli radio klājas aizvien labak. „Līdz ar to pēkšņi sākt klausīties dažāda veida piepaceltus tekstus par šausmu ainām LR es kategoriski negribu,” teica Roķe.

Neizpratni rada arī radio NEPLP izvirzītie mērķi, kas jāpaveic radio. Tie ir savstarpējā pretrunā.

Piemēram, kad bija lēmums mainīt pieci.lv mūzikas koncepciju, NEPLP esot teikusi, ka nebūs prasības palielināt auditoriju. Taču pirmdien, 10.jūlijā, saņemtā mērķu uzskaitījumā, ko NEPLP atsūtījusi, ir prasīts palielināt pieci.lv, kā arī LR1 un LR4 auditoriju. Turklāt nav skaidrs uz kāda pamata ir prasīta auditorijas palielināšana, ja nav bijusi auditorijas analīzes.

Visbeidzot, nav skaidrs, kāpēc LR otrdien ir jāsniedz paskaidrojums par to, kāpēc tas ir atteicies no sadarbības ar Ventspils pašvaldību. Ziņots, ka LR jūlija sākumā nolēma vairs nesadarboties ar Ventspils pašvaldību, veidojot „Muzikālo banku”, savukārt Latvijas Televīzija – „Latvijas sirdsdziesmu”. Roķe otrdien akcentēja, ka lēmums nesadarboties ar Ventspils domi, ir radio iekšējs lēmums. „Man ir grūti pateikt, vai tas ir politisks spiediens un vai aiz tā stāv konkrēts politiķis, ko mēs saistām ar Ventspili vai tā ir padomes pārāk liela centība,” sacīja Roķe.

Iepriekš ziņas par to, ka „pieci.lv” varētu pāriet pamatā uz Latvijā radītu mūziku, izskanēja šogad maijā. Vēlāk NEPLP loceklis Ivars Āboliņš norādīja, ka Latvijas Radio vadītāja Sigitas Roķe redzējumā par radio attīstību minējusi, ka Latvijas Radio 5 ir jābūt latviešu mūzikas kanālam. Tas arī atbilst Āboliņa redzējumam.

Sigita Roķe vēlāk skaidroja, ka diskusijas par dziesmu latviešu valodā īpatsvaru „pieci.lv” vēl tikai notiks, taču „nevienā brīdī nepieļausim ka „piecinieks” tiek iznīcināts”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti