LTV un LR pārtrauc sadarbību ar Ventspili izklaides raidījumu veidošanā

Latvijas Televīzija pārtrauc sadarbību ar Ventspils domi izklaides raidījumā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī”, informēja LTV. Līdzīgu lēmumu pieņēmis Latvijas Radio, kas ar Ventspils pašvaldību vairs nesadarbosies raidījuma "Muzikālā banka" veidošanā.

LTV satura redaktore: Sestdien redzētais ir apkaunojums visiem medijiem

Pēc Latvijas Televīzijas satura redaktores Guntas Slogas iniciatīvas LTV ir izvērtējusi sadarbību ar Ventspils domi LTV ētikas kodeksa kontekstā, un televīzija ir pieņēmusi lēmumu neturpināt sadarbību ar Ventspils domi projektā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī”, teikts LTV paziņojumā medijiem.

Sloga sociālajā tīklā  “Facebook” pauda:  “Sestdien LTV ēterā redzētais ir apkaunojums ne tikai Latvijas Televīzijai, bet visai mediju videi kopumā. Esmu vērsusies pie LTV valdes ar lūgumu pārtraukt sadarbību ar Ventspils domi. Kamēr tas nenotiks, es kā LTV satura redaktore neredzu iespēju turpmāk pārraudzīt projektu "Latvijas sirdsdziesma"”.

Latvijas Televīzija paziņojumā medijiem norāda, ka pārskatīs un formulēs principus sadarbībai ar Latvijas pašvaldībām kopumā raidījumu projektu ietvaros.

Latvijas Televīzija strādās pie alternatīvu finansējumu avotu piesaistes, lai nodrošinātu pilnvērtīgu raidījumu projektu attīstību 2018.gadā.

Belte: Runa ir par vienu projektu; jārunā par sadarbības principiem ar pašvaldībām

"Mēs esam pieņēmuši šo lēmumu, balstoties uz žurnālistikas ētikas kodeksa pamata. Jautājums ir ticis izdiskutēts arī plašākā lokā.

Es tuvāk negribētu komentēt šo jautājumu, kā mēs esam nonākuši līdz šādām atziņām un lēmumam. Mēs esam sapratuši to, ka mums ir ļoti nopietni jāizvērtē arī sadarbības formas un principi ar citām Latvijas pašvaldībām, ko mēs, visticamāk, izdarīsim tuvāko mēnešu laikā.

Šāds uzdevums mums ir mutiski nācis arī no NEPLP," Latvijas Radio skaidro Belte.

"Tas pacels līdzi arī jautājumu par Latvijas Televīzijas un vispār sabiedrisko mediju finansējumu. Jo, kā arī sabiedrība ir informēta, mēs esam reklāmas tirgū ar pienākumu finansēt faktiski daļēji savas darbības no reklāmas ieņēmumiem. Mums ir tikai puse raidlaika, salīdzinājumā ar komerckonkurentiem. Ja mums ir jāierobežo darbība arī reklāmas tirgū, ne tikai raidlaika ziņā, kas mums ir ierobežots, bet jāsamazina arī piesaistāmā finansējuma apjoms no konkrētiem uzņēmumiem, tad jāsaka, ka būtu jāskata jautājums plašāk, būtu jāskata jautājums jau par finansējuma palielināšanu [LTV] vai izeju no reklāmas tirgus pilnībā, lai mēs varētu strādāt brīvi un neatkarīgi, kā to prasa likumdošana," pauž LTV vadītājs.

Sarunā ar Latvijas Radio raidījumu "Pēcpusdiena" Belte uzsvēra, ka patlaban runa ir par vienu projektu - "Latvijas sirdsdziesma", kurā LTV sadarbojusies ar Ventspils pašvaldību.

Tomēr, viņaprāt, ir jārunā arī par jaunu redakcionālu principu noteikšanu sadarbībā ar pašvaldībām. "Es nerunāju par reklāmas līgumiem. (..) Bet viss, kas atteicas uz citām sadarbības formām, sabiedriskajiem medijiem ir pienācis laiks izdiskutēt, reglamentēt (..) No vienas puses, mūsu darbs ir kritizēt, analizēt (..), no otras puses, mēs ejam pie šīs pašas valdības un prasām, vai nevarat mazliet iedot naudu," sacīja Belte.

Viņš atzina, ka LTV patlaban ir daudz pretrunu ar atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga izteikumiem.

Arī Latvijas Radio pārtrauc sadarbību

Savukārt Latvijas Radio vadītāja Sigita Roķe "Pēcpusdienā" norādīja, ka radio vairs nesadarbosies ar Ventspils pašvaldību raidījuma "Muzikālā banka" veidošanā. Tam radio meklēs mājvietu "citā skaistā Latvijas pilsētā".

Reklāmas projekti ar Ventspils pašvaldību gan tiks turpināti.

Roķe atzina, ka finansiāli sadarbības pārtraukšana ar Ventspili nebūs viegla. Taču, atsakoties no sadarbības, radio stiprinās satura neatkarību.

Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas juriskonsulte Aiga Grišāne "Pēcpusdienai" sacīja, ka NEPLP pirmās prioritātes ir atalgojuma palielināšana LR un pēc tam LTV, kam nepieciešami attiecīgi 914 000 eiro un 750 000 eiro.

Kultūras ministrijas juristkonsulte Aiga Grišāne par atalgojuma palielināšanu Latvijas Radio un Latvijas TelevīzijāLatvijas Radio ziņu dienests

   

   

   

   

   

   

   

  6 komentāri
  Milda Baranovska (Griškova)
  Nepatīk tā Sirdsdziesma , neskatos vairs. Kad bija Šlāgeraptauja, tad bija interesantāk. Cauru gadu atkārto tās dziesmas, vairāk runā nekā dzied , garlaicīgs pasākums...
  Anonīms lietotājs 17890
  Nesaprotu, kas Lembīša pielīdējiem nepatīk? Pēc LTV paziņojuma viņu šmucīgais elks pats sāka brēkt par zemiem reitingiem, neapmierinošu kvalitāti un sadarbības pārtraukšanu un citu "vīnogas ir skābas" retoriku. Par sazagto naudu viņš taču var atļauties nopirkt savu privāto TV, kurā varētu nonstopā rupji lamāties 24 / 7
  Kristine Ozoliņa
  sorry, neskatos ltv. bet kas par iemeslu? sorosa mediju exredaktorei slogai nepatika lembergs vai šis kaut ko pasacīja ne tā tiešraidē? tik "profesionāli" uzrakstīta ziņa, ka neko saprast nevar
  Ints Balodis
  Ļoti gudri no LTV puses. Noteikti nevajag rādīt neko, kur kāda pašvaldība izrāda iniciatīvu un atbalsta kādu skaistu projektu. Vajag rādīt tikai ziņas, kur "augsti kvalificēti" žurnālisti rāda kaut ko, kur Latvija tiek izsmieta un atzīta par sliktāku, nekā jebkura cita pasaules valsts. Vajag par mūsu nodokļu maksātāju naudu veikt anti-patriotisku aģitāciju un tad jau mums dzīvot saules mūžu ... Manuprāt viens no muļķīgākajiem LTV lēmumiem, kuri iniciējusi darbiniece, kura (manuprāt) nav pati iniciatīvas bagātākā ....
  *Sarmīte* *Rubcova *Milta**
  Piekrītu sacītajam. Vienīgi ko vajadzētu nomainīt ir Skrastiņa kunga bezjēdzīgā runāšana, jokošana..... LTV vajadzētu vairāk izklaidējošu, izglītojošu un pamācošu raidījumu. Bet ko lai dara, LTV pieder politiskajiem spēkiem, un tie arī diktē savus noteikumus. Šoreiz ķērušies klāt Lemberga kungam. Gunta Slogas kundze! Varbūt uztaisiet aptauju ko saka Latvijas iedzīvotāji. Lūdzu nepieņemiet vienpusējus lēmumus.
  Jānis Balodis
  Beidzot ! Sen jau bija laiks . Un pie viena varētu atvadīties arī no G. Skrastiņa kā raidījuma vaditaja . Un ne tikai Lemberga apjusmosanas dēļ .
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti