Dienas ziņas

Paplašina kaņepju pārstrādes iespējas

Dienas ziņas

Vecrīgā top 15 egļu stāsti

PVD atradis nežēlīgos apstākļos turētus suņus

PVD no mājas Cēres pagastā izņem nežēlīgos apstākļos turētus 34 suņus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policiju un pašvaldības policiju no kādas mājas Kandavas novada Cēres pagastā izņēmis 34 suņus, informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Dzīvnieki turēti nepiemērotos apstākļos – netīrībā, dubļos, aukstumā, bez iespējas patverties no lietus un vēja, bez piekļuves dzeramajam ūdenim, un bez atbilstošas barības.

Inspekcijas laikā konstatēts arī jau daļēji mumificējies dzīvnieka līķis.

Izņemtie dzīvnieki nogādāti dzīvnieku patversmē, ar kuru Nodrošinājuma valsts aģentūrai noslēgts līgums par administratīvā pārkāpuma lietā izņemtu dzīvnieku izmitināšanu.

PVD Veterinārās uzraudzības departamenta pārstāve Mairita Riekstiņa informēja, ka suņi netika klāt barībai - bija šķūnī un kastēs - un kā nu katrs mācēja, tā šo barību dabūja. "Nevienam nav rakstīts, vai viņi ir tīršķirnes vai nē, bet, protams, tie ir ar šķirnes pazīmēm suņi. Tie ir takšveidīgie suņi, vācu aitu sugas suņi un čivava. Tā kā dažādi dzīvnieki," teica Riekstiņa.

PVD par konstatētajiem pārkāpumiem sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

(Brīdinām, ka bildēs ir nepatīkami skati).

Ļoti iespējams, ka izņemtie suņi ir iegūti nelikumīgi, tādēļ PVD aicina atsaukties suņu īpašniekus, kuriem pēdējā laikā tie ir pazuduši. PVD konstatējis, ka vairāki suņi ir apzīmēti ar transponderu (mikročipu) un divi suņi arī reģistrēti Lauksaimniecības datu centra  vienotajā mājas (istabas) dzīvnieku reģistrā.

PVD pārstāve Mairita Riekstiņa par Kandavā izņemtajiem suņiem
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Līdz ar to PVD ir pamatotas aizdomas, ka gan šie suņi (ar mikročipa Nr. 900182001051798; 900182001485215; 941000023603557; 981020000337205; 9001820011485214), gan citi varētu būt nelikumīgi iegūti un turēti minētajā vietā.

Lai atgūtu dzīvniekus, nepieciešama mājas istabas dzīvnieka pase vai vakcinācijas apliecība, kurā ir norādīts suņa mikročipa Nr., fotogrāfija ar pazudušo suni vai citi suņa piederību apliecinoši dokumenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti