Dienas ziņas

Sekas kultūrvietu slēgšanai – finansiālas un emocionālas

Dienas ziņas

Pirmā komandantstunda aizvadīta mierīgi

Prognozē sūtījumu piegādes kavēšanos pastā un pakomātos

Prognozē sūtījumu kavēšanos pastā un pakomātos; dažviet jau tagad par 30% vairāk sūtījumu

Preču piegādātāji atzinīgi vērtē valdības vēlmi ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību, bet vienlaikus prognozē sūtījumu piegādes kavēšanos pastā un pakomātos. Uzņēmumi dažviet novērojuši jau 30% preču sūtījumu pieaugumu, salīdzinot ar pagājušo nedēļu. 

Preču piegādātāji jau otro reizi saskaras ar darbu komandantstundu laikā. Tomēr uzņēmumā “Omniva” uzskata, ka nozare šoreiz tiks ietekmēta daudz skarbāk nekā iepriekš. Tas saistīts ar faktu, ka vēlākais brīdis, kad iedzīvotāji savus sūtījumus var izņemt, ir astoņi vakarā, līdz ar to pakomāti var tikt pārpildīti. Ja pakomāti ir pilni, kurjers tajā nevar ievietot jaunus sūtījumus, un šādā veidā problēma pakāpeniski pieaug.

‘’Šobrīd tie kavējumi nav tik izteikti, bet, zinot to, ka mums ir vēl viss mēnesis priekšā, un, zinot to, ka pēc astoņiem vakarā cilvēki nevarēs izņemt sūtījumus.

Mēs prognozējam, ka sūtījumi varētu kavēties no trīs līdz piecām dienām.

Darbinieku skaits ir optimāls, bet, ja sūtījumu skaits palielināsies, mums noteikti būs nepieciešami papildu resursi,’’ izteicās uzņēmuma “Omniva” vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare.

Arī uzņēmums “DPD Latvija” novērojis piegādāto preču skaita pieaugumu, taču, runājot par iespējamu sūtījumu aizkavēšanos, šobrīd ‘’DPD’’ saglabā piesardzīgu optimismu. Uzņēmumā norāda, ka daudz kas būs atkarīgs no tā, cik ilgi saglabāsies mājsēdes prasība un kādi būs valdības nākamie lēmumi.

‘’Vienreiz mēs jau esam tur bijuši. Mēs darām visu iespējamo, lai kontrolētu situāciju, lai ir pietiekoši laicīgas un kvalitatīvas piegādes. Mēs pastiprinām, vairojam cilvēku skaitu terminālā, kuri tiks nodarbināti, kurjeru skaitu palielinām, optimizējam piegādes maršrutus,’’ stāstīja “DPD Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

“Latvijas pasts” šonedēļ iedzīvotājiem jau izplatījis paziņojumu, ka viņiem jārēķinās ar iespējamu kavēšanos apkalpošanā un paku, tajā skaitā preses sūtījumu, piegādē. Tas saistīts ne tikai ar plašo uzņēmuma piedāvāto pakalpojumu spektru, kas epidemioloģiskās situācijas ietvaros ir pilnībā jāpārkārto, bet arī iespējamo darbinieku trūkumu slimības dēļ. 

“Katru dienu meklējam gan jaunas ārpus valsts virzīšanas iespējas, gan arī to, kā pārorganizēt procesus. Katru dienu kaut kāda pielāgošanās – pie tā jau mēs kaut kādā veidā esam drusku pieraduši,’’ pastāstīja “Latvijas pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Lai sūtījumi neaizkavētos, iedzīvotājiem tiek rekomendēts no pakomātiem izņemt savas paciņas laikus, ņemot vērā, ka vieta tajos ir ierobežota.

Arī saņemot sūtījumu ar kurjera palīdzību dzīvesvietā, cilvēkiem iesaka atrasties mājās piegādes brīdī vai vismaz paziņot par citu atbilstošāku laiku. 

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus tika noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi, bet pēc 15. novembra ikdienas gaitas plašāk varēs atsākt tā dēvētajā "zaļajā režīmā", proti, ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Paredzēts, ka līdz 29. oktobrim tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks. 1. novembrī klātienē mācības atsāks 1.–3. klašu skolēni. No 15. novembra mācībās klātienē atgriezīsies 4.–12. klašu skolēni. Šajā laikā attālināti būs jāmācās arī profesionālo skolu un augstskolu studentiem. Savukārt bērnudārzos darbosies dežūrgrupas.

No 20. oktobra vakara un nakts stundās, pēc pulksten 20 un līdz pulksten 5, ārpus savas dzīvesvietas var atrasties tikai noteiktu iemeslu dēļ, un jābūt aizpildītam pašapliecinājumam. Der arī, ja tas uzrakstīts uz baltas lapas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti