Profesiju atzīmējamās dienas varētu noteikt valdība

Priekšvēlēšanu periodā politiķi centās ar likuma spēku noteikt īpašus svinīgus datumus dažādu amatu pārstāvjiem. Lai svētku atceres un atzīmējamo dienu likums nepārvērstos par savdabīgu profesiju klasifikatoru, Tieslietu ministrija (TM) iecerējusi, ka atsevišķu profesiju vai nozaru svinamās dienas turpmāk varētu uzskaitīt Ministru kabineta (MK) noteikumos, nevis likumā.

Šobrīd Svētku, atceres un atzīmējamo dienu likumā jau noteikti īpaši datumi, kas veltīti skolotāju, policistu, mediķu un robežsargu godināšanai.

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām un valsts simtgadei, šis likums piedzīvoja īstu priekšlikumu lavīnu, jo līdzīgas atzīmējamās dienas vēlējās karavīri, dzelzceļnieki, autotransporta un aviācijas darbinieki, agronomi, sportisti, zinātnieki un daudzi citi.

Saskaroties ar šādu priekšlikumu birumu, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti lūdza  valdību izstrādāt kādu sistēmu atzīmējamo dienu noteikšanā.

TM ceturtdien, 6.decembrī, valsts sekretāru sanāksmē piedāvāja savu risinājuma variantu – profesijām veltītas atzīmējamās dienas varētu noteikt MK noteikumos, iztiekot bez likuma grozīšanas.

"Jā, tāda iecere būs. Kāds vēl tas formāts izskatīsies - par to mēs strādāsim un diskutēsim. Bet tas būtu efektīvākais process, kā šīs profesiju, nozaru atzīmējamās dienas noteikt," teica TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Iecerēts izstrādāt arī kritērijus, pēc kuriem profesija tiks iekļauta atzīmējamo dienu sarakstā, piemēram, strādājošo skaits, vēsturiskā nozīmība.

Atzīmējamās dienas nav oficiālas brīvdienas, bet gan datumi, kas veltīti kāda notikuma vai cilvēku grupas godināšanai. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti