Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pusaudži kļūst arvien nevaldāmāki

Policija novērš tiesu izpildītāja nolaupīšanu

Policijas novērstā nolaupīšanas lieta - tiesu izpildītāja slepkavības mēģinājums

Policija apcietinājusi noziedznieku, kas bija plānojis nolaupīt kādu tiesu izpildītāju, izspiest no viņa 350 000 eiro un pēc tam nogalināt, otrdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

ĪSUMĀ:

  • Tiesu izpildītāju bija plānots turēt pagrabā, izspiest no viņa 350 000 un pēc tam nogalināt;
  • Policija noziedznieku aizturēja nozieguma plānošanas laikā;
  • Aizturētais arī iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā;
  • Par gaidāmo noziegumu policija uzzināja janvārī, bet februārī notika aizturēšana;
  • Zvērinātu tiesu izpildītāju padome norāda, ka ar draudiem saskaras bieži.

Janvārī policija saņēma informāciju, ka tiek plānota tiesu izpildītāja nolaupīšana. Savukārt februārī VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar pretterorisma vienību "Omega" nozieguma plānotāju aizturēja. Policija aizturēšanu veica nozieguma plānošanas laikā, bet tiesu izpildītājs par notiekošo neesot zinājis.

VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins žurnālistiem stāstīja, ka nolaupīto personu bija paredzēts turēt kādā pagrabā, apmēram 80 kilometru attālumā no Rīgas. Nozieguma plānotāji vēlējušies piespiest savu upuri vairāku dienu laikā ar internetbankas palīdzību viņiem pārskaitīt kopumā 350 000 eiro. Upuri pēc tam bija iecerēts nogalināt.

Likumsargiem, īstenojot operatīvo pasākumu kopumu, izdevies iegūt pietiekošus pierādījumus par plānoto noziegumu, un februārī aizdomās turētais ticis aizturēts. Patlaban aizturētajam piemērots apcietinājums, un policijai ir aizdomas, ka noziegumā varētu būt iesaistītas arī citas personas. Cietušais neesot bijis pazīstams ar nolaupītājiem, bet viņam bijusi saskarsme, pildot tiešos dienesta pienākumus. Nauda, kuru bija plānots izspiest, tiesu izpildītāja rīcībā bija nonākusi saistībā ar dienesta pienākumu pildīšanu.

Nozieguma plānotājam bijusi pieejama informācija par tiesu izpildītāja darba vietu un situāciju ģimenē. Visdrīzāk, tā arī vīrietis uzzinājis, ka tiesu izpildītājs var piekļūt Valsts kases kontam, kurā glabājas vairāki simti tūkstoši eiro.

Aizturētais ir kāds 1962. gadā dzimis vīrietis, kurš arī agrāk bija nonācis policijas redzeslokā. Jašins atzina, ka šādus noziegumus pierādīt ir ļoti grūti, tādēļ "Omega" plānotāju aizturējusi, iekļūstot viņa mājās, darbību plānošanas laikā, lai saglabātu lietiskos pierādījumus. Tiesu izpildītājs, kura nolaupīšana tika plānota, par notikušo uzzinājis tikai pēc iespējamā vainīgā aizturēšanas un šobrīd sadarbojas ar izmeklētājiem.

Tiesu izpildītāja identitāti policija neatklāj, un to nezina arī Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome. Tās priekšsēdētājs Andris Spore stāsta, ka tiesu izpildītāji, kuru pienākums ir tiesas uzdevumā piedzīt parādus, ar draudiem saskaroties bieži. "Tik klaji, kā šis gadījums, tā nav bijis. Bet man liekas, ka jebkurā profesijā, kas ir saistīta ar likuma ievērošanu un pilsoņu pienākumu pildīšanu, personas, ja viņām pieņem nelabvēlīgu lēmumu, ir neapmierinātas," teicis Spore.

Aizturētajam vīrietim par gatavošanos tiesu izpildītāja nolaupīšanai draud trīs līdz 12 gadi cietumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti