Policija novērš uzņēmēja pasūtījuma slepkavību

Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvalde īpaši sagatavotas operācijas laikā novērsa kāda uzņēmēja pasūtījuma slepkavību, aizturot 1992. gadā dzimušu cietušā paziņu, kurš rīkojies, visticamāk, mantkārīgā nolūkā, lai neatdotu parādu. Aizdomās turētais atrodas apcietinājumā, informēja policija.

2022. gada nogalē Valsts policijas rīcībā nonāca operatīvā informācija, ka tiek plānota kāda uzņēmuma īpašnieka pasūtījuma slepkavība. Nekavējoties veikti drošības pasākumi, lai novērstu draudus konkrētās personas dzīvībai un veselībai. Tāpat īstenota virkne neatliekamo procesuālo un operatīvo darbību, kuru laikā noskaidrots, ka slepkavības pasūtītājam jau bija zināma cietušā dzīvesvieta, ikdienas grafiks un pārvietošanās maršruti, kā arī ir jau sagatavoti nozieguma rīki un līdzekļi.

Rūpīgi sagatavotas un sarežģītas operatīvās meklēšanas un izmeklēšanas darbību laikā tika gūts apstiprinājums un pierādījumi pasūtītāja nodomam. 16. decembrī tika aizturēts 1992. gadā dzimušais vīrietis, savukārt 18. decembrī viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka slepkavības pasūtītājs un organizētājs ir cietušā vīrieša paziņa.

Viena no nozieguma pamatversijām saistīta ar mantiska rakstura attiecībām, lai neatdotu cietušajam parādu.

Kriminālprocesā vīrietis tiek turēts aizdomās par sagatavošanos slepkavības izdarīšanai mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 15. panta trešā daļa un 117. panta 9. punkts). Ciešā sadarbībā ar Dienvidlatgales apgabala prokuratūru izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

"Šīs kategorijas lietas ir sarežģītas un grūti izmeklējamas, īpaši, ja informācija par plānoto noziegumu saņemta brīdī, kad personas dzīvībai jau ir reāli draudi. Šādos gadījumos ir jāreaģē nekavējoties un nav vietas kļūdām – tās var būt izšķirošas. Tikai pateicoties Valsts policijas amatpersonu profesionalitātei un pieredzei, ir glābta cilvēka dzīvība un aizturēta persona," paziņojumā medijiem norādīja policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietnieks Romāns Jašins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti