Dienas notikumu apskats

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanu atliek līdz martam

Dienas notikumu apskats

46 upuri talibu iebrukumā lidostas kompleksā Afganistānas dienvidos

Policija izmeklēs iespējamu patvaļību - īrnieku izlikšanu no mājam Uzvaras bulvārī

Policija izmeklēs iespējamu patvaļību - īrnieku izlikšanu no mājam Uzvaras bulvārī

Satraukušies par savām mājvietām jau vairākas dienas ir kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Uzvaras bulvārī Rīgā. Nams ticis izsolīts un tam mainījies īpašnieks, tāpēc tiesu izpildītājs īrniekus vēloties izlikt no mājokļiem, un par notiekošo sākta izmeklēšana policijā. 

Mājas iedzīvotāji apgalvo, ka visiem vēl esot derīgi īres līgumi un vairums namā arī deklarējušies.  

Nams Uzvaras bulvārī, pretim Nacionālajai bibliotēkai, ir dzīvojamā māja. Tajā ilgstoši izīrēti dzīvokļi, bet šogad izsolē mainījies īpašnieks, kam dzīvokļu īrnieki neesot vajadzīgi. Par to Latvijas Radio informēja īrniece Arnita Stūriņa, kas jau vairākas dienas neejot uz darbu bailēs, ka neierodas tiesu izpildītājs ar jauno īpašnieku un neuzlauž durvis.

“Tiesu izpildītājs kopā ar pieaicināto policistu zvanīja cilvēkiem pie durvīm. Iedzīvotājs atver vaļā durvis - zvērinātais tiesu izpildītājs pasaka, lūk, notiek ievešana valdījumā un cilvēkiem nekavējoties ir jāatbrīvo telpas kopā ar visu iedzīvi,”  stāstīja Arnita.  

Kāpņu telpā redzams, ka dzīvokļu durvīm nomainītas slēdzenes, un otrajā stāvā durvis bijušas uzlauztas. Šajā dzīvoklī pensionāre Larisa dzīvo jau vairāk nekā 40 gadus, viņai ir beztermiņa īres līgums, bet tagad puse kundzes iedzīves sakrauta kartona kastes.

Dzīvokļa tālākajā istabā tagad mitinoties trīs vīrieši, ar kuriem līgumu noslēdzis jaunais īpašnieks, sakot, Larisai pietikšot ar vienu istabu.

“Viņu durvīm uzlika atslēgas, un viņi tur tagad dzīvo. Guļ manā gultā, izmanto visas mēbeles. Ir bailes, savas istabas durvīm uzliku atslēgas. Ko citu darīt? Vācu kopā savas mantas, jo dzīvot kopā ar bezpajumtniekiem nav iespējams. Nezinu, kur dzīvošu. Uz ielas!” sacīja Larisa.  

Notikušo vērojuši arī policisti, tomēr neiesaistījušies. Valsts policija apgalvo, ka konkrētie policisti paši nevarējuši izvērtēt situāciju, bet tā kā saņemti iesniegumi no gandrīz visiem dzīvokļu īrniekiem, esot aizdomas par patvaļību, un trešdien uzsākts kriminālprocess.

Par šīs ēkas nodošanu valdījumā atbild tiesu izpildītājs Andris Sladzs. Zvanot uz biroja tālruni, atbild viņa palīgs Toms Šēls, kurš paziņo, ka Sladzs atbildēt uz Radio jautājumiem nevēlas.

“Tur Andris nekādus komentārus nesniegs, jo tur visas darbības veic likuma noteiktajā kārtībā uzraudzības iestādes. [..] Viņš nesniegs nekādus komentārus,” paziņoja palīgs.

Sladzs gan savu rīcību esot skaidrojis Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājam Andrim Sporem.

“Mēs pieprasījām šo informāciju, un mēs to tagad gaidām no viņa. Kā saprotiet, viņš pats ir civiltiesiski, gan disciplināri, gan arī krimināltiesiski atbildīgs,” atzina Spore.

“Pašreiz es nevaru nekādus komentārus sniegt, kamēr neesmu saņēmis kaut kādus materiālus. Jebkurā gadījumā viņa darbību kā tādu izvērtēs tiesa,” sacīja Spore, norādot, ka tiesu izpildītājs viņu informēja, ka balstās uz likumu.  

Līdzīgi gadījumi tiesu praksē bijuši arī iepriekš, un dzīvokļu īrnieku izlikšana pirms īres līguma beigām ir nelikumīga.  

Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības juriste Guntra Vīksna pastāstīja, ka saskaņā ar likumu „Par dzīvojamo telpu īri” līgums paliek spēkā pat tad, ja mainās dzīvokļa īpašnieks.

“Ir vairāki tiesībsarga atzinumi šajos jautājumos, kuros visos ir norādīts, ka tiesu izpildītāja darbības šādos gadījumos ir nelikumīgas. [Tiesu izpildītāja] darbības var attiekties tikai uz parādnieku,” skaidroja Vīksna.

Tam, ka mājokļu neaizskaramība pašreiz tiek nodrošināta nepietiekami, piekrīt arī tiesībsargs, kas par šādiem gadījumiem vairākkārt rakstījis atzinumus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt