Plūdos cietušie jau otrdien varētu saņemt finansiālu palīdzību

Plūdos cietušās pašvaldības jau otrdien varētu saņemt finansiālu palīdzību. Tāpat papildus finansējumu varētu saņemt glābēji, kas iesaistīti plūdu seku novēršanā.

Paredzams, ka otrdien, iknedēļas valdības sēdē, ministri varētu lemt par šiem jautājumiem. Līdzekļi tiktu rasti programmā „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Pašvaldības zaudējumus vēl nav applēsušas. Pļaviņās gan prognozē, ka tā varētu būt aptuveni pusmiljons latu.

Valdībai atliek cerēt, ka kopējā summa nebūs lielāka par trim miljoniem, jo tieši tik naudas atlicis izdevumiem neparedzētiem gadījumiem. Lai gan gads vēl nav pusē, lielākā daļa šajā valsts budžeta programmā iedalītās naudas jau atvēlēta citiem mērķiem.

2013. gada budžetā neparedzētiem gadījumiem bija piešķirti gandrīz 15 miljoni latu un no tiem jau iztērēti gandrīz 12 miljoni. Lauvas tiesa - 10 miljoni iztērētās naudas - tikuši ceļu stāvokļa uzlabošanai.

Ziņots, ka pēdējās pusotras nedēļas laikā Latviju ir piemeklējuši pēdējo gadu lielākie plūdi. Vissmagāk ir cietusi Ogre, Pļaviņas, Daugavpils novads un Ilūkstes novads. Tomēr zaudējumi ir arī daudzās citās pilsētās un ciemos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti