Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Plecu pie pleca sabiedriskajā transportā

Plecu pie pleca sabiedriskajā transportā: Daugavpilī atceļ atlaides, Rīgā – maršrutus

Ar mērķi samazināt cilvēku plūsmu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā no šodienas “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļos tiek atskaņots aicinājums izvērtēt katra brauciena nepieciešamību. Vienlaikus virkne sabiedriskā transporta maršrutu jau vairākas dienas ir atcelti vai arī transportlīdzekļi tajos kursē retāk, un pasažieri signalizē – šis “Rīgas satiksmes” solis drūzmēšanos trolejbusos, autobusos un tramvajos ir tieši otrādi – palielinājis.

Par braucienu Daugavpils tramvajos un autobusos kopš nedēļas vidus ir jāmaksā visiem. Cenšoties ierobežot Covid-19 izplatību, sabiedriskā transporta atlaides atceltas visiem, izņemot bērnudārzniekus un personas ar invaliditāti. Ieviesta virkne arī citu piesardzības pasākumu – autobusu šoferiem atļauts neatvērt pirmās durvis, savukārt tramvaju konduktori strādā cimdos.

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: Mūsu mērķis ir dot skaidru ziņu, skaidru signālu tām sociālām grupām, kuras izmanto it īpaši bezmaksas sabiedrisko transportu, ka viņiem būtu jāpaliek mājās. Un ir sākts ar skolēniem. Ņemot vērā, ka skolas ir slēgtas, nekur viņiem arī nav jābrauc, viņiem ir jāpaliek savās dzīves vietās. Savukārt ierobežojumus attiecībā uz senioriem – šobrīd ir realizēti pasākumi sakarā ar poliklīniku un slimnīcas daļēju slēgšanu, tikai un vienīgi pieņemot neatliekamos gadījumos pacientus, - nu, tad arī viņiem būtu lūgums palikt mājās. Mūsu mērķis ir viņus pasargāt, un šobrīd ir mērķis viņus atturēt no sabiedriskā transporta lietošanas.

Kā jūs šobrīd vērtētu, vai tā plūsma ir samazinājusies?

- Šobrīd plūsma ir samazinājusies gandrīz divas reizes gan autobusā, gan tramvajā.

Bet tas ir tieši pēc šo atvieglojumu atcelšanas?

- Tas ir saistībā ar realizēto kampaņu – gan kampaņu “Nebrauciet”, gan kampaņu “Lūdzu, palieciet mājās!”, gan maksas braukšanu.

 
Galvaspilsētā līdzīgu soli pagaidām nav plānots spert. “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs uzskata, ka atlaižu atcelšana gaidīto rezultātu nenestu. 

Juris Radzevičs: Mēs (šorīt) par to runājām, šāds lēmums netika pieņemts tā iemesla dēļ, ka, ja tam pensionāram vajadzēs braukt uz poliklīniku vai veikalu, viņš vienkārši nereģistrēsies, un tad ko mēs darīsim, mēs viņu trieksim ārā un liksim sodu? Es domāju, ka šajā situācijā tas diez vai būs pareizais risinājums. 

Tajā pašā laikā "Rīgas satiksme" atcēlusi virkni sabiedriskā transporta reisu, to pamatojot ar ievērojamu pasažieru plūsmas mazināšanos. 

Sašutumu par to pauduši virkne sociālo tīklu lietotāju, publicējot foto ar pārpildītu sabiedriskā transporta salonu un norādot – šādi tiek radīta labvēlīga vide vīrusa izplatībai. "Rīgas satiksmes" vadības lēmumu krīzes laikā samazināt reisu skaitu kritizē arī Rīgas domes izpilddirektors. 

Radzevičs: Es palūdzu "Rīgas satiksmes" valdi attiekties nopietni, jo, cik ticamas ir ziņas par šīs plūsmas samazināšanos reāli, jo, ja mēs vadāmies no tā, cik reizes cilvēks nopīkstina talonu, bet, ņemot vērā, ka cilvēki ir sapratuši, ka kontroles pasākumi arī ir mazinājušies, vairāk brauc nereģistrējušies. Un tas rada bažas, vai samazinājums ir tik liels, kā parāda statistika. Skatīsies uz vietas - papildināt vai palielināt ietilpību, garie trolejbusi tiks laisti, vai transportlīdzekļu skaits. Un tas tiks darīt operatīvi pēc faktiskās situācijas.

KONTEKSTS

Ar mērķi ierobežot infekcijas Covid-19 izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti.

No 13. marta iekāpšana Rīgas sabiedriskajā transportā tiek organizēta tikai pa vidējām un aizmugures durvīm. Lai mazinātu Covid-19 izplatības risku un pasargātu transporta līdzekļa vadītājus, “Rīgas satiksme”  norobežojusi vadītāju zonu, kā arī pārtraukusi biļešu iegādi pie vadītāja.

Savukārt no 21. marta Rīgā stājušās spēkā būtiskas izmaiņas sabiedriskā transporta – tramvaju, trolejbusu, autobusu, minibusu un ekspresbusu – kustībā un sarakstos. Tāpat slēgti nakts satiksmes maršruti.

Tikmēr Daugavpils dome pasažieru plūsmas mazināšanai ārkārtas sēdē lēma atcelt atvieglojumus braukšanai sabiedriskajā transportā - tramvajos un autobusos. Tas lielākoties skar skolēnus un pensionārus, kas līdz šim sabiedrisko transportu varēja izmantot bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt