Daugavpils atceļ bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā Covid-19 dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Covid-19 dēļ reģionālo maršrutu autobusos pārvadāto pasažieru skaits ir būtiski krities, tāpēc jau ar šo ceturtdienu, 19. martu, saruks arī autobusu reisu skaits. Savas korekcijas pasažieru pārvadājumos ievieš arī Latgales lielo pilsētu sabiedriskie pārvadātāji. Daugavpils dome pasažieru plūsmas mazināšanai šonedēļ ārkārtas sēdē lēma atcelt atvieglojumus braukšanai sabiedriskajā transportā - tramvajos un autobusos. Tas lielākoties skar skolēnus un pensionārus, kas līdz šim sabiedrisko transportu varēja izmantot bez maksas.

Jēkabpilī slēgti vairāki autobusu maršruti un arī atcelta skolnieku bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā. Rēzeknē pastiprināti dezinficē sabiedrisko transportu, taču papildu  ierobežojumi nav noteikti.  

Daugavpils atceļ bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā Covid-19 dēļ
00:00 / 04:37
Lejuplādēt

Jau pirmdienas rītā Daugavpils domes ārkārtas sēdē deputāti skatīja jautājumu par to, kā mazināt pasažieru plūsmu sabiedriskajā transportā ārkārtas situācijas laikā, tās pašas dienas vakarā pieņēma lēmumu atcelt atvieglojumus braukšanai tramvajos un autobusos, apliecina Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

“Domes deputāti vienbalsīgi atbalstīja atvieglojumu atcelšanu pilsētas sabiedriskajā transportā. Pirmkārt tas attiecas tieši uz skolēniem, kuriem šobrīd nav nekur jābrauc,” sacīja Elksniņš.

Tikai pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem atvieglojumi vēl paliek spēkā, skolēniem jāmaksā pilna biļetes summa - 50 centi par braucienu. Lēmums ir aktuāls, sabiedriskais transports skolēniem šobrīd nav jāizmanto, uzsvēra arī izglītības jomas kurators pilsētā, Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis. Pēc statistikas tas arī tā notiek.

“Ap 9 tūkstošiem pilsētas bērnu izmanto bezmaksas pilsētas sabiedrisko transportu. Šobrīd, kad ir brīvlaiks, karantīna un atcelti visi pulciņi un nodarbības, bērniem nav vajadzības izmantot sabiedrisko transportu. Mēs arī pēc savas statistikas to jūtam, jo vismaz par 65 procentiem skolēnu skaits pilsētas tramvajos un autobusos ir samazinājies,” sacīja Dukšinskis.

To, ka pilsētas tramvaji un autobusi palikuši ievērojami tukšāki, novēroja arī Latvijas Radio:  otrdien pārsvarā vienā transporta līdzeklī varēja saskaitīt līdz 10 braucējiem, un jāatzīst - tie bija tieši vecāka gada gājuma cilvēki. Taču arī tiem bezmaksas brauciens pilsētā tiek atcelts, un šiem cilvēkiem īpaši jāievēro piesardzība, norādīja domes vadītājs Andrejs Elksniņš.

Paļauties uz likteni šajā situācijā nevajadzētu, visiem iedzīvotājiem pēc iespējas mazāk jāiziet sabiedrībā; tostarp, izmantojot sabiedrisko transportu, prognozes nav iepriecinošas, sacīja Andrejs Elksniņš.

“Paziņojumi no epidemiologiem, infektologiem norāda uz to, ka Latviju tuvāko 3 - 4 nedēļu laikā sagaida epidēmija. Un mēs nevaram paredzēt cilvēku saslimstības sekas. Tāpēc aicinām iedzīvotājus samazināt savus ikdienas kontaktus ar līdzcilvēkiem un arī neizmantot sabiedrisko transportu,” sacīja Elksniņš.

Gadā Daugavpilī sabiedriskais transports pārvadā ap 15 miljoniem pasažieru, mēnesī attiecīgi ap miljonu, uzņēmums saņem dotācijas no pašvaldības un kompensācijas par atvieglojumu piešķiršanu braucieniem vairākām iedzīvotāju kategorijām. Kādi būs zaudējumi ārkārtējās situācijas laikā un vai būs kompensācijas, pagaidām nav zināms.

Turklāt arī nupat pieņemtie grozījumi par atvieglojumu atcelšanu pilsētas sabiedriskajā transportā stāsies spēkā pēc saskaņošanas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Ap 3 miljoniem pasažieru gadā pārvadā SIA "Rēzeknes satiksme", šis uzņēmums pagaidām nav ieviesis kādas korekcijas pasažieru pārvadājumos, stāstīja uzņēmuma pārstāvis Viktors Borcovs.

“''Rēzeknes satiksme'' šobrīd turpina darbu ierastā režīmā, izmaiņas maršrutu kustībā, sarakstos nav ieviestas, tiek papildus veikta autobusu dezinfekcija vairākas reizes dienā un rokturu dezinfekcija autobusu gala pieturās. Par sarakstu izmaiņām vēl grūti spriest, pielāgosimies situācijai laika gaitā,” sacīja Borcovs.

Pasažieri tiek aicināti izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu, savukārt, atrodoties tajā ar citiem pasažieriem, ievērot distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti