Dienas ziņas

Kinoteātri vēl never durvis apmeklētājiem

Dienas ziņas

Top "Bērna māja" darbam ar vardarbībā cietušiem bērniem

Atgādina par mājokļu drošību

Pirms svētkiem eksperti atgādina par mājokļu drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz ar Līgo svētku tuvošanos apdrošinātāji atgādina par mājokļu drošību. Svētkus aizvadot ārpus mājokļa, tas vairākas dienas paliek nepieskatīts, un garnadži šādas iespējas izmanto. Tāpat eksperti atgādina par ugunsdrošību mājokļos, norādot, ka mājokļa elektrotīkls jāpārbauda vismaz reizi desmit gados. 

Visvairāk kompensāciju apdrošinātājiem pērn nācies izmaksāt par ūdens nodarītajiem bojājumiem, taču postošākās un dārgākās ir citas nelaimes, norādīja apdrošināšanas akciju sabiedrības “Balta” konsultants Jānis Vaivods. 

“Statistika pasaka to, ka katrs trešais ugunsgrēks izcēlies tieši nepareizi lietotas elektroinstalācijas dēļ vai bojātu elektroierīču lietošanas dēļ. Pagājušajā gadā, no lielākajām piecām atlīdzībām – četras ir izmaksātas tieši par uguns nelaimēm,” norādīja Vaivods.

To, cik svarīgi pārbaudīt sava mājokļa elektrotīklu, uzsvēra arī tiesu eksperts ugunsgrēku izpētē Valentīns Buiķis. Īpaši uzmanīgiem jābūt cilvēkiem, kas dzīvo namos, kas celti pirms vairāk nekā divdesmit gadiem, šajos mājokļos elektrotīkli ir būtiski atšķirīgi, salīdzinot ar tagad celtajām mājām.

Buiķis skaidroja: “Visās tajās vēsturiskajās mājās ir divu vadu sistēma. Nullīte un fāze. Tagad, ja mēs pērkam pagarinātāju, tur ir trīs vadu sistēma. Un, ja tagad būvējam tīklu no jauna – arī ir trīs vadu sistēma. Mums nāk klāt zemējuma vads. Un ļoti daudzas elektroierīces ir paredzētas tikai trīs vadu sistēmai, jo tā dod mūsdienās labu drošību.

Eksperti atgādina, ka nedrīkst izmantot bojātas elektroierīces. Elektrotīkla pārbaude obligāti jāveic vismaz reizi desmit gados. Tāpat vasaras sezonā jābūt uzmanīgam, atstājot māju. Vēlams no strāvas atslēgt teju visas elektroierīces. 

SIA “Fn-Serviss” mārketinga un pārdošanas direktore Natālija Sokolova atzīmēja: “Ar karstu laiku nāk arī zibeņi un, kā zināms, tās nelaimes, ko mums var atnest dabas stihijas, – iesper zibens mājā, un šie ugunsgrēki var nodarīt gan elektrotehnikai ļoti lielus postījumus, faktiski iznīcina visu jūsu informācijas tehnoloģiju infrastruktūru, gan ugunsgrēka risks.”

Savukārt Valsts policija (VP) atgādina – lai gan zādzību skaits samazinās, katru mēnesi tiek aplaupīti vairāk nekā simts mājokļu. Un bieži iemesls ir vienkārši neaizslēgtas durvis. 

“Daļa šīs noziedzīgās pasaules ir pārcēlusies uz virtuālo telpu, bet arī fiziskajā telpā ir gana daudz. Ja mēs skatāmies, tie ir pieci cilvēki dienā, kuri cieš zaudējumus, un tas nav tikai par naudu. Tā ir runa arī par sajūtām, jūs vairs nejūtaties droši tur, kur ir jūsu mājas,” atzina VP Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Bieži pietiekot ar vismazākajām lietām, lai savu mājokli padarītu garnadžiem neinteresantu. Piemēram, ja atverot dzīvokļa durvis, automātiski noskan durvju zvaniņš. Tāpat esot ārpus mājas ilgāku laiku, ir labi par to brīdināt kaimiņus. Tieši viņi bieži ir trauksmes cēlāji. Bet, ja dzīvojat privātmājā, zagļu bieds ir ģimenes četrkājainais draugs – suns.

Rinkevics norādīja: “Tas ir arī pašu zagļu atzīts, ka tas ir pirmais. Numur viens, ko viņi redz. Kas ir tāds šķērslis, ko grūti prognozēt, grūti pārvarēt, un vieglāk ir aiziet kaut kur citur. Ja ir iespēja – ļoti labi.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti