Sadaļas Sadaļas

Pirmo reizi Latvijā notiek Skolu šaha olimpiāde

Šogad pirmo reizi notiek Latvijas Skolu šaha olimpiāde, kas plānota trīs posmos, informē olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova.

Latvijas Skolu šaha olimpiādei ir paredzēti trīs posmi, kuru 1. posmā no 1.-31. martam katra skola izvirzīja trīs labākos zēnus un trīs labākās meitenes trīs vecuma grupās – 1.-4. klase, 5.-9. klase un 10.-12. klase, kuri piedalīsies reģionu finālos. Labāko skolēnu noteikšanai nepieciešamības gadījumā tika organizēti arī skolu iekšējie šaha turnīri.

2.posmā no 1.-30. aprīlim notiks reģionu fināli: Kurzemē - Ventspilī 7. aprīlī, Zemgalē - Jelgavā 10. aprīlī, Latgalē - Maltā 13. aprīlī, Vidzemē - Siguldā 19. aprīlī un Rīgā 22. aprīlī. Katrā reģiona finālā tiks noskaidroti trīs labākie zēni un trīs labākās meitenes iepriekšminētajās vecuma grupās, kuri izcīnīs tiesības piedalīties Latvijas finālā. Reģiona finālos paredzētas septiņas spēļu kārtas ar laika kontroli 12 minūtes un piecas sekundes par gājienu.

3.posmā jeb Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā 15. maijā Rīgā, Juglas vidusskolā, tiksies visu piecu iesaistīto reģionu finālu stiprākie skolu šahisti. Latvijas finālam varēja pieteikties atsevišķi visi šahisti skolēni ar vismaz I sporta klasi šahā, savukārt reģionos drīkst piedalīties spēlētāji, ieskaitot līdz II sporta klasei šahā. Kopumā plānots, ka Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā tiksies ap 300 bērnu.

Spēcīgākajiem Latvijas skolu šahistiem Latvijas Skolu šaha olimpiāde būs labs treniņš arī pirms Rīgā gaidāmā vērienīgākā šī gada kontinenta šaha notikuma –

Eiropas jauniešu čempionāta šahā vecuma grupās U8 līdz U18. Tas no 2018. gada 19.- 30. augustam notiks Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”, pirmo reizi Latvijā pulcējot 1200-1500 Eiropas čempionāta šahistus.

“Latvijas Skolu šaha olimpiādes projekts tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Šaha federāciju. Tā mērķis ir noskaidrot, cik Latvijas skolās bērni māk spēlēt šahu, cik skolās ir šaha pulciņš vai šaha stunda. Un kā palīdzēt tām Latvijas skolām, kuras vēlas ieviest šahu savu skolēnu ikdienā. Šādi kopīgiem spēkiem popularizējam šahu kā spēli, brīvā laika pavadīšanas veidu jaunatnes vidū, tāpat tiek veicināta sadarbība starp šaha treneriem, notiks dalīšanās pieredzē un noskaidroti labākie jaunieši šahisti katrā reģionā un Latvijā. Aicinājām piedalīties visas Latvijas skolas, kurās ir kaut viens šaha spēles cienītājs, kurš ir gatavs piedalīties šajās vērienīgajās šaha sacensībās un pārstāvēt skolas godu, un atsaucība ir negaidīti liela! Īpaši jāuzsaka tieši reģionu skolas, kuras ir tik aktīvas, izvirzot dalībniekus, dibinot jaunus šaha pulciņus un atklājot jaunus šīs senās spēles jaunos talantus,” gandarīts ir biedrības “Latvijas šaha federācija” valdes loceklis Ilmārs Krūms.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes logo radījusi 2017. gada Latvijas čempione šahā Linda Krūmiņa.

Bet apgādā “Jumava” iznākusi šaha mācību grāmata komplektā ar darba burtnīcu visiem tiem, kuri vēlas apgūt šaha spēli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt