Dienas ziņas

«Rail Baltica» trasē atklāti nozīmīgi objekti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aktīvo starpbrīžu nedēļā mudina mainīt paradumus

Pilsrundāles vidusskolā jauniešus atrauj no telefoniem aktīvo starpbrīžu nedēļā

Lai ieinteresētu jauniešus starpbrīžu laikā nesēdēt, spaidot telefonu, Pilsrundāles vidusskolā jau trešo reizi notiek aktīvo starpbrīžu nedēļa. Pirmoreiz tāda rīkota Veselības projekta laikā, bet tagad iesākto turpina skolēnu dome. 

"Parasti mazie bērni ir tie, kuri tā kā vairāk spēlējās, spēlē dažādas spēles, bet lielie vienkārši sēž telefonos vai pilda mājasdarbus," stāstīja Pilsrundāles vidusskolas skolēnu domes prezidente Melisa Rence.

Aptuveni pirms gada Pilsrundāles vidusskola iesaistījās veselības projektā, un tad arī pirmo reizi skolā tika organizēti aktīvie starpbrīži.

"Mēs baidījāmies, kā sanāks, bet sanāca viss labi. Bērni iesaistījās, it sevišķi aktīvi bija sākumskolas bērni. (..) Mācību stundās arī to jūt, jo, protams, it sevišķi sākumskolas skolēni ir izlādējušies, un viņi mierīgāk sēž stundās," stāsta Pilsrundāles vidusskolas direktore Aiga Vangale.

Jau otro reizi aktīvo starpbrīžu nedēļu organizē skolēnu dome. Katrai nedēļas dienai ir savas aktivitātes. Otrdien visos starpbrīžos meitenes  piedāvā "enerdžaizerus" jeb aktīvas kustības mūzikas pavadījumā, savukārt trešdien varēs nodarboties ar spēka vingrinājumiem, bet nedēļas nogalei paredzētas aktīvas spēles.

"Bieži vien mūsu skolā bērni ir kautrīgi, viņi baidās uzņemties iniciatīvu un novadīt spēli, tāpēc mēs vadām šos aktīvos starpbrīžus. Mēs uzņemamies iniciatīvu, un tad jaunieši ir spiesti un arī grib piedalīties," stāsta spēļu vadītāja Alise Lapsa.

"Iecienītākais, manuprāt, ir "Jazz dance", kur var dejot. Aktu zālē mums ir mūzika, un mēs visi kopā dejojam, un otrs ir spēka vingrinājumi, kur jaunieši var savā starpā sacensties un tikt pie balvām," piebilst skolēnu domes prezidente Rence.

Piedalīšanās starpbrīžu aktivitātēs gan ir brīvprātīga, tāpēc netrūkst arī malā stāvētāju. Uzrunātie puiši teic, ka viņi iesaistītos vien tad, ja būtu kāda ekstrēma izklaide. Tomēr skolēnu dome atzīst, ka ar katru reizi malā palicēju kļūst aizvien mazāk un iesāktais jāturpina, līdz aktīva izkustēšanas būs kļuvusi par ikdienas normu. Nākamā aktīvo starpbrīžu nedēļa esot  iecerēta jau pavasarī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti